Як правильно перевіряти кошторис підрядника
Визначення вартості БМР, як нових, так і реконструкції або ремонтних робіт - одна з головних задач будь-якого будівництва. Розгляньмо докладніше, як правильно перевіряти кошторис підрядника.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Розрахунок основних передбачуваних витрат, таких як вартість роботи механізмів і необхідних матеріалів та устаткування, фонд оплати трудових ресурсів, є запорукою спокою і успіху. Складання кошторису вбереже від можливих помилок. Де вони криються?
Вибір підрядника
При виборі компанії для виконання робіт звертаємо увагу на деякі особливості, а саме:
- професійний склад працівників;
- атестацію кваліфікації керівного складу;
- список відпрацьованих об'єктів без порушення договірних зобов'язань;
- наявність допуску для виконання БМР на даному об'єкті;
- чи має фірма виробничу базу.
Звичайно, ця інформація не дасть 100% впевненості, тому скористайтеся пошуком рекомендацій самостійно або дайте запит на надання відомостей.
Порада. Виберіть чотири-п'ять компаній, запросіть відомості про організації, проектні рішення майбутніх робіт і локальні кошторисні розрахунки на їх виконання.
Важливо! Не шкодуйте часу на переговори і аналіз наданих документів.
Перш ніж підписати договір, ще раз перевірте повноту відбитого обсягу робіт в розрахунках з детальними розмірами. Перелік видів БМР по об'єкту порівняйте з проектною робочою документацією. Зведена відомість потрібних матеріалів необхідна, вона служить первинною інформацією для перевірки кошторисного розрахунку.
Ретельно вивчивши і порівнявши отриману документацію, можна робити висновки та приймати рішення.
Аналіз кошторису
За чинним законодавством, щоє обов'язковим додатком до договору, що прописується в відповідному пункті. Там вказується і повна вартість робіт по даному об'єкту.
Укладаючи контракт з «твердою» ціною, потрібно розуміти, що додаткові БМР оформляються окремою угодою з додатком розрахунку вартості.
Порада. Прописуючи в договорі аванс, не поспішайте сплачувати великий відсоток, якщо це не закупівля основних матеріалів або обладнання. Практика показує, що в проектні рішення по ходу виробництва часто вносяться поправки та зміни. Це може позначитися на підсумковій сумі кошторису.
Перш ніж самостійно приступити до аналізу розрахунку будівельних робіт, уважно вивчіть проектну документацію. Почніть з переліку зазначених операцій, обсягів робіт і матеріалів. Завжди звертайте увагу на наявність ПОБ, ПВР. Це допоможе детально проаналізувати необхідність тих чи інших робіт.
Потрібно розуміти, що робочий, виконуючи ту чи іншу технологічну операцію, на одиницю об'єму витрачає певну кількість матеріалів, використовуючи інструменти і механізми. Норми витрат прописані у відповідних методичних документах чинної системи ціноутворення.
Це означає, що перевищення обсягу витрат трудових і матеріальних ресурсів має бути виправдане технологією виробництва. У такій ситуації складається акт. В іншому випадку це вважається необґрунтованим.
Перевіряючи кількість необхідних ресурсів, правильно переводьте їх у потрібні одиниці виміру. У цьому можуть допомогти відповідні програми або спеціальні додатки в державних стандартах чи в довідковій літературі.
Маючи на руках зведену відомість матеріалів і устаткування, перевіряємо правдивість вартості всіх позицій. Для цього можна скористатися Інтернетом, де завжди є можливість зайти на сайт постачальників і порівняти ціни.
Звертайте увагу на заготівельно-складскі витрати до ціни на ресурси, це доставка продукції на приоб'єктний склад, витрати на комплектацію та інші витрати.
Порада. Ви повинні розуміти, що кошторисна вартість матеріальних ресурсів і та, за яку вони купуватимуться, можуть сильно відрізнятися. Хоча б тому, що підрядник, купуючи товар у великій кількості, завжди отримує знижку.
Досвід перевірок кошторисів показує, що завищення є, і дуже часто цьому немає пояснень. Будьте наполегливі та вимогливі з потенційним підрядником. Зрештою, такий підхід може змусити його ставитися до вас з великою повагою.
Всі переговори з організаціями ведуться в письмовому вигляді. Складається акт відповідної форми, куди вписуються всі зауваження до кошторисних розрахунків. Документ підписується керівником. У відповідь на папері підрядник розглядає ваші позначки та пише навпроти них свої рішення.
Працюючи таким чином, завжди можна зрозуміти, де є розбіжності, і по можливості усунути їх. І нарешті, підійшовши до завершення всіх обговорень по кошторисних розрахунках, не соромтеся просити у підрядника знижку.
Array
Cхожі статті
Кошторис на покрівельні роботи
17.09.2023
Вигідне складання кошторису
23.12.2019
Кошторис на будівництво будинку
25.11.2016