Кошторис на будівництво будинку
Будівництво будинку – це комплекс підготовчих, загальнобудівельних та оздоблювальних робіт. Також потрібно виконати роботи по облаштуванню зовнішніх та внутрішніх інженерних мереж та комунікацій. Як скласти правильно кошторис на будівництво будинку?
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Будинок – це надземна споруда, що створена для проживання людей. Будинок має відповідати архітектурним, санітарно-гігієнічним та протипожежним нормам і стандартам.
До загальних витрат також потрібно віднести витрати на купівлю земельної ділянки, виготовлення проектно-кошторисної документації, на отримання дозволів та здачу будинку в експлуатацію. Основні кошти при будівництві будинку витрачаються на роботи, матеріали, машини та механізми. Головні роботи, згідно з етапами будівництва, це земляні роботи, влаштування фундаменту, стін, перекриттів, облаштування покрівлі, заповнення прорізів – вікон та дверей, штукатурення та оздоблювальні роботи.
Складання кошторису на будівництво будинку дозволяє замовнику бачити вартість виконуваних робіт, крім того, можна контролювати сам будівельний процес, тобто використання будівельної техніки, витрати матеріалів та термін виконання робіт. Виконавцю кошторис дає можливість спрощувати будівельний процес, економити на матеріалах та машинах.
Маючи кошторисну документацію, замовник може провести тендер між кількома фірмами та мати можливість вибору підрядної організації. Підприємства, які поціновують свою репутацію, залучають замовника до коригування кошторису на кінцевій стадії, для повного врахування побажань замовника. При такій відвертій співпраці підрядник вказує замовнику, на чому можна зекономити, а на чому – не варто.
Величезний вплив на вартість будівництва має територіальне розміщення ділянки, близьке розміщення зовнішніх комунікацій. Також має значення, з чого будуватиметься будинок. Використання місцевих матеріалів дає змогу зекономити, а екзотичні матеріали збільшують вартість будівництва.
По типу виконання кошторисну документацію можна умовно поділити на три види: укрупнений розрахунок та розрахунок по витратах праці – використовуються при будівництві підрядним методом, та розгорнутий розрахунок, де показуються усі можливі витрати.
Зупинимося коротко на самому правильному типі кошторису – розгорнутому. Це повний пакет кошторисної документації.
Кошторисна документація складається на основі проектної документації, згідно з державними нормами та розцінками. Може бути складена у вигляді таблички або у спеціальній програмі, згідно з державними нормами та правилами. Кошторисом передбачено виконання робіт по технології при дотриманні санітарних та протипожежних норм та правил.
Повний пакет кошторисної документації також максимально передбачає усі витрати на будівництво – накладні та адміністративні витрати, відрядження та перевезення робітників. На будівництві існує таке поняття, як непередбачені витрати, що пов'язані із заміною видів робіт та матеріалів під час будівництва, а також дрібні роботи, невраховані в зв'язку зі зміною проекту під час виконання робіт або коли кошторисна документація зроблена не професіоналами.
Головними чинниками для здешевлення вартості робіт є чітке уявлення про будинок, який потрібно збудувати, та грамотно і професійно складений кошторисний розрахунок.
Array
Cхожі статті
Кошторис на будівництво котеджу
22.11.2016
Види будівельних кошторисів
06.03.2017
Форум кошторисників
23.07.2017