Проектно-кошторисна документація
Готуючись до будівництва, ви обов'язково зіткнетеся з поняттям проектно-кошторисна документація. Що це таке, навіщо вона вам потрібна, і чому варто на це витратити гроші – про це мова піде в нашій статті.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Буває так, що деякі будинки зводяться без проекту: побудувала людина на своїй дачній ділянці хатину, потім допрацювала, прилаштувала, перебудувала – і вийшов цілком пристойний житловий будинок. Звичайно, ніхто не складав проекту, не було ніяких узгоджень і кошторисів. Але навіть у цьому випадку людина щось розраховувала і планувала: скільки потрібно купити піску, щебеню, цементу, цегли та ін. Хоча подібні ситуації трапляються, розробка проектно-кошторисної документації (ПКД) – законодавча вимога і, до речі, цілком розумна.
Що таке ПКД і навіщо вона потрібна
Для початку розберемося, що таке ПКД і що входить до неї. Якщо сказати просто, то це набір документів (таблиць, тексту, графічних зображень і креслень), у яких показано все, що потрібно зробити для будівництва споруди. Це будинок на папері. Завдяки цій документації можна побачити результат майбутнього будівництва, а також те, як і за допомогою яких засобів його можна реалізувати й чи доцільно це.
До складу проектно-кошторисної документації входить опис і креслення архітектурних, конструкційних, планувальних, інженерних та інших рішень. Кошторис будівництва – важливий розділ проекту, що оцінює його економічну доцільність. Завдяки кошторису можна точно визначити, які капіталовкладення потребуватимуться на кожному етапі будівництва, і в разі необхідності внести корективи.
Коли складання проектно-кошторисної документації закінчено, проводиться узгодження її між замовником і підрядником. Після узгоджень цей документ є керівним для підрядника до завершення робіт.
Чи потрібна вам проектно-кошторисна документація?
Відповідь на це питання однозначна – так. Завдяки професійному складанню проектної документації ви отримуєте наступні переваги:
Можете оцінити масштаби проекту до початку робіт.
У разі необхідності можете внести зміни, зменшивши або збільшивши витрати на будівництво.
ПКД – документ, обов'язковий для виконання підрядником. Завдяки його складанню вдається уникнути більшості спірних питань, а деякі досить просто вирішити.
У разі необхідності ПКД можна використовувати як аргумент у судовому розгляді.
Array
Cхожі статті
Кошторис на будівництво басейну
26.11.2016
Кошторис на будівництво каркасного будинку
11.10.2016
Замовити кошторис на будівнитво – 5 причин чому потрібен кошторис
22.12.2019