Кошториси на ремонтні роботи
Кошторисна документація – одна з основних складових проектно-кошторисної документації. Розглянемо, як правильно складати кошториси на ремонтні роботи.
[pt_view id=d8dd047p3s]До ремонтних робіт можна віднести як поточні ремонтні роботи, так і реконструкцію. Важливо також розуміти, які види робіт належать до ремонтних. Відповідно до роз'яснень, поданих у нормативних документах, ремонтні роботи – це роботи, пов'язані з підтриманням приміщень, будівель та інженерних мереж у справному стані.
До поточного ремонту належать роботи, які не вимагають зміни планування або заміни конструктивних елементів. Тобто роботи по заміні покриття підлоги, перефарбування стін, заміні дверей – це поточний ремонт, а перепланування приміщень, пробивання нових прорізів для перенесення дверей – це капітальний ремонт або реконструкція.
Перед початком будь-яких робіт необхідно чітко уявити, що ми хочемо зробити. Від цього залежатиме вартість робіт і терміни виконання.
У сучасних ринкових умовах кожна людина, залишаючись всебічно розвиненою, намагається стати фахівцем у своїй справі. Тому при відсутності власного часу або досвіду краще довірити складання кошторисної документації фахівцям. Крім того, при плануванні витрат на ремонтні роботи слід розуміти, що певні види робіт тягнуть за собою супутні витрати. Наприклад, під час заміни вікон потрібно відремонтувати внутрішні й зовнішні відкоси, замінити підвіконня і при необхідності – зовнішні відливи.
На сьогодні існують два основні види кошторисів – комерційний і виконаний відповідно до стандартів.
Комерційний кошторис складається переважно у вигляді таблички, в якій наведено перелік робіт і матеріалів, а також вартість накладних і складських витрат у процентному відношенні. Такий вид кошторису краще підходить для попереднього розрахунку або для приватного використання.
При виконанні робіт за державні кошти або за кошти організацій кошторисна документація складається в програмі автоматизованого випуску кошторисі. Згідно з «Правилами визначення вартості будівництва ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013», при такому кошторисному розрахунку є можливість передбачити всі види витрат. Крім того, розцінками передбачені норми витрати часу на виконання видів ремонтних робіт, що дозволяє скласти графік їх виконання і передбачити терміни, у які будуть виконані ці роботи.
Отже, замовивши кошторисний розрахунок до початку виконання робіт, можна спланувати кошти, мати час на вибір будівельних організацій і матеріалів, а під час робіт контролювати терміни їх виконання робіт і норми витрати матеріалів.
Cхожі статті
![[:ua]Кошторис на ремонт квартири[:ru]Смета на ремонт квартиры[:]](https://ukrsmeta.ua/wp-content/uploads/2016/08/smeta-na-remont-kvartiry.jpg)
Кошторис на ремонт квартири
26.11.2016
![[:ua]Підготовка кошторису перед ремонтом[:ru]Подготовка сметы перед ремонтом[:]](https://ukrsmeta.ua/wp-content/uploads/2016/06/podgotovka-smety-pered-remontom-v-kvartire.jpg)
Підготовка кошторису перед ремонтом у квартирі
25.11.2016

Як скласти кошторис на ремонт квартири
15.07.2017