Як скласти кошторис на оздоблювальні роботи
Тонкощі складання кошторису на оздоблювальні роботи. План на оздоблювальні роботи складається при зведенні будівлі, споруди, конструкції або під час виконання ремонтних робіт. Професійні компанії в своєму арсеналі мають цілі відділи, які спеціалізуються на складанні подібного роду документації. Розбиремось як скласти кошторис на оздоблювальні роботи?
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Відправною точкою розвитку і поширення такої документації стала епоха планової економіки. У той період стояла гостра необхідність надавати конкретні ціни на матеріал і т. ін. Ринкова економіка внесла свої корективи, поняття кошторис значно зменшило свої масштаби. Змінилися і цілі, які ставилися перед документацією. Сьогодні кошторисна документація необхідна для проміжного визначення вартості об'єкта для замовника.
ЩО ЦЕ ТАКЕ?
Кошторис на оздоблення – це комплекс вартості всіх витрат, що тягнуть за собою виконання оздоблювальних робіт. Розглянемо ж, які основні компоненти входять в це поняття. Отже, кошторис на оздоблювальні роботи передбачає витрати на матеріал і грошову винагороду за виконану роботу.
Сам по собі цей вид будівельних робіт характеризується меншою трудомісткістю в порівнянні з іншими роботами. Що стосується грошових розрахунків, то складання кошторису – процес не тільки клопіткий, а й відповідальний. Він передбачає облік усіх тонкощів, які надалі можуть обернутися додатковими витратами. Безумовно, скласти кошторис на оздоблювальні роботи здатен тільки фахівець.
Для того щоб кошторис була складений грамотно, існує кілька правил. Насправді правила прості, однак саме від їх виконання залежить якість майбутньої документації. Отже, нижче пишемо основні правила.
Інструкція складання обробної документації
Перше правило полягає в аналізі особистих фінансових можливостей. Такий аналіз дозволить тверезо оцінити ситуацію на будівельному ринку й підібрати найбільш слушний варіант. Адже сучасний будівельний напрямок характеризується різноманітністю цін на одні й ті ж матеріали. Це не порожні слова – свідком є не одна складена документація. Однак на якості це ніяк не відбивається. Своєчасно проведений аналіз як ринкових, так і особистих можливостей, дає можливість з точністю визначити вартість майбутніх робіт.
Друге правило передбачає володіння повною інформацією про об'єкт.
Важливим моментом є визначення площі та розмірів майбутнього об'єкта. Зокрема, щоб мати уявлення про обсяги майбутніх робіт і кількість матеріалів, необхідно знати технологію виконання опоряджувальних робіт. Відсутність подібного роду знань заведе процес складання кошторису в глухий кут. Крім цього, при складанні документації враховуються і технічні особливості обраних матеріалів, витрати на їх транспортування і доставку устаткування. Багато хто опускає один момент – амортизація також впливає на формування плану оздоблювальних робіт.
У випадку якщо роботи характеризуються невеликим діапазоном, то зайнятися складанням плану на внутрішні оздоблювальні роботи можна і самостійно, в іншому випадку краще довірити цю справу фахівцям.
Важливим аспектом у складанні плану є облік витрат не тільки на основні види робіт, а ще й тих, що мають місце при підготовчому етапі.
Багато хто не розуміє, що кінцевий результат безпосередньо залежить від якості підготовчих робіт, які охоплюють обробку стін, підлоги і т. ін.
Оздоблювальний план може бути складений у декількох варіантах. У тому випадку, якщо людина має справу зі скромними масштабами будівництва, практичніше надати плану табличний вигляд. Таблиця несе в собі інформацію про види, обсяги робіт, витрати на матеріали, вартість виконаних робіт. Отримана цифра інтерпретується кінцевим значенням (загальною вартістю проекту).
Як вже зазначалося вище, величина кошторису залежить не тільки від вартості обраних матеріалів, але й від якості виконаних робіт. Зазвичай малодосвідчені в будівельному бізнесі виконавці ставлять ціну, нижчу, ніж досвідчені та кваліфіковані бригади. Однак саме в цьому і криється вся заковика. На початковому етапі кошторис менший, ніж в кінцевому результаті.
З чим це пов'язано? Справа у тому, що під час виконання робіт з’являються додаткові витрати, викликані необхідністю щось переробити. Спрощення процедури складання кошторисних розрахунків відбувається за допомогою спеціальних комп'ютерних програм. У випадку якщо оздоблювальні роботи мають глобальні масштаби, впоратися з розрахунками здатні тільки фахівці. Якщо обробку веде досвідчена та професійна бригада, то складання документації подібного роду відбувається її коштом.
Array
Cхожі статті
Кошторис на ремонт приміщення
04.03.2024
Кошторис на покрівельні роботи
17.09.2023
Кошторис на ремонт квартири
12.09.2023