Кошторис на покрівельні роботи
Яким би не був будинок – приватним або багатоквартирним, покрівельні роботи є невід'ємною частиною будівництва або ремонту. Для уточнення підсумкової вартості робіт, а також для конкурентного вибору підрядника необхідно складання кошторису. Її вигляд буде залежати від типу покрівельних робіт:
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Монтаж покрівлі при будівництві нового будинку, поточний або капітальний ремонт покрівлі. Як може допомогти кошторис?
При ремонті або будівництві будинку одним із важливих етапів є покрівля. Утеплення та герметизація даху забезпечує комфортне життя та захист будівлі від погодних умов. Щоб правильно розрахувати вартість покрівельних робіт, потрібно скласти кошторис.
Кошторис на покрівельні роботи в умовах нового будівництва може бути складений на підставі проекту будинку, тоді як для складання точного кошторису на ремонт необхідний виїзд фахівця на місце. Ремонт покрівлі може бути викликаний низкою причин, наприклад:
- закінченням терміну експлуатації покрівельних матеріалів;
- пошкодженням покрівельного покриття через недотримання правил експлуатації або в результаті стихійних явищ;
- неякісний монтаж чи матеріали.
У будь-якому з цих випадків складається відомість дефектів, на підставі якої складається кошторис. Від інженера-кошторисника вимагається глибоке розуміння технічних питань. Тільки за цієї умови можна точно прорахувати, якими будуть трудовитрати й витрати матеріалів. А це в свою чергу дозволить уникнути перевитрати коштів.
Що потрібно для складання кошторису?
Основні етапи складання кошторису на покрівельні роботи:
- Визначити обсяг робіт. Підрахуйте площу покрівлі, кількість матеріалів, необхідних для утеплення та герметизації даху. Зверніть увагу на складні елементи покрівлі, такі як димоходи, вентиляційні труби, кришки та інші додаткові елементи.
- Оцініть вартість матеріалів. Порівняйте ціни на різні види покрівельних матеріалів та виберіть оптимальний варіант для вашого проекту. Врахуйте якість та тривалість служби матеріалів.
- Визначте вартість робіт. Розрахуйте вартість праці, включаючи оплату робітників та спеціалістів. Врахуйте складність робіт та їх тривалість.
- Додайте додаткові витрати. У кошторисі також потрібно враховувати витрати на інструменти, доставку матеріалів, дозволи та інші додаткові витрати.
Основні позиції кошторису на покрівельні роботи:
- демонтажні роботи (демонтаж утеплювача, паробарьєру, водостічних воронок і жолобів, розбирання парапетів та ін.);
- роботи по монтажу (установка парапетів, монтаж крокв, укладання пароізоляції та утеплювача, монтаж покрівельного матеріалу, монтаж водостічної системи та ін.);
- вартість матеріалів та їх доставки;
- оплата праці робітників;
- вартість залучення спеціальної техніки (якщо необхідно);
- інші витрати.
Вид робіт залежить від використовуваних матеріалів і типу покрівлі. Після внесення до кошторису всіх витрат проводиться їх підрахунок по кожному пункту, а після цього обчислюється підсумкова сума передбачуваних витрат.
Звичайно, на етапі складання кошторису складно передбачити всі витрати, в яких може виникнути необхідність. Для цього використовуються коригувальні коефіцієнти, а також плануються непередбачені витрати.
Але у будь-якому випадку цей документ повинен передбачити обсяги майбутніх робіт (площу відновлюваної ділянки та ступінь пошкодження), вартість матеріалів, тип робіт (монтаж нової покрівлі або капітальний ремонт старої, що може обійтися значно дорожче).
Складання кошторису вимагає часу, але після перевірки й затвердження він служить підставою для взаємних розрахунків і рішення можливих суперечних питань між замовником і виконавцем. Складання кошторису на покрівельні роботи допоможе вам зробити правильну оцінку вартості проекту та зберегти свій бюджет. Пам'ятайте, що найкраще звернутися до професіоналів для складання кошторису та виконання робіт з покрівлі.
Array
Cхожі статті
Реконструкція офісу
25.11.2016
Кошторисна справа
16.07.2017
Реконструкція приватного будинку
04.03.2019