Кошторис на ремонт квартири
Складання кошторисної документації
Практично кожен стикається з такою проблемою, як ремонт у квартирі. Насамперед, потрібно підрахувати приблизні витрати. Для цього треба знати ціни на матеріали й вартість кожної послуги. Самостійно зробити можна лише приблизні розрахунки, проте точність їх може становити лише 50% від реальної вартості ремонту. Помилитися можна і щодо власної економії. Фахівці зроблять розрахунки за оптимальними розцінками, вигідними і для клієнта, і для самої компанії.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
При плануванні ремонту, одним з перших питань, яке виникає, є вартість робіт. У цій статті ми розглянемо типовий кошторис на ремонт квартири та надамо приблизні ціни на різні види ремонтних робіт.
Види ремонтних робіт
Перш ніж розглядати ціни на ремонт квартири, варто з'ясувати, які роботи ви плануєте виконати. Типовий ремонт квартири може включати наступні види робіт:
- Демонтажні роботи (зняття старих покриттів, дверей, вікон тощо)
- Електромонтажні роботи (прокладання кабелів, установка розеток, вимикачів і т. д.)
- Сантехнічні роботи (установка труб, раковин, душової кабіни, унітазу тощо)
- Пофарбування стін і стелі
- Укладання підлоги (ламінат, плитка, паркет, лінолеум тощо)
Кошторис на ремонт квартири є основним критерієм вибору при браку досвіду в сфері будівництва та ремонту.
Щоб дізнатися про ціни та послуги, можна знайти ці дані в інтернеті, потім порівняти їх та вибрати оптимальний для себе варіант. На перший погляд – все просто, проте є нюанси, які слід знати.
На що звернути увагу при виборі ПІДРЯДЧИКА
Вартість за 1 м2
Зазвичай на сайтах вказується нижня межа вартості, без обліку закупівельних цін на будівельні матеріали. У столиці України середня ціна за косметичний ремонт становить 1300 гривень за метр квадратний, за капітальний ремонт – 2500 грн. Це без урахування вартості послуг на роботу з різними видами матеріалів. Зазвичай ціни вказуються мінімальні, навіть занижені, а на практиці все роботи «обростають» необхідними додатковими послугами.
Вартість робіт
Деякі компанії використовують таку хитрість, адже на шкоду собі ніхто працювати не буде: початковий кошторис містить лише типові види робіт і розцінки на них. Багато робіт потребують додаткові послуги, які спочатку не беруться до уваги. Кожна з них може коштувати в два рази більше основної послуги. Тому при розрахунку кошторису потрібно детально ознайомитися з тим, які види діяльності входять в тип робіт, зазначених у кошторисі, аби потім не доплачувати. Така схема використовується багатьма молодими будівельними компаніями для залучення і утримання клієнтів.
Досвід і репутація компанії
Професіонали, які поважають себе і мають достатній досвід роботи та заслужений імідж, ніколи не роблять знижок і акцій. Вони працюють за реальними цінами, не приховують інформацію про вартість всіх основних і додаткових послуг. Причому розрахунки вказані не тільки на окремі види робіт, а й на їх комплексне поєднання. Плюс до всього, на всі питання клієнта менеджер компанії дасть розгорнуту відповідь і безкоштовні рекомендації.
Як розрахувати середню кошторисну ціну
Якщо розглядати ринок ремонтно-будівельних послуг в загальному плані, то можна помітити, що часи контрастів пройшли. Спостерігається тенденція підтримки єдиного рівня розцінок на певні види послуг. Різниця незначна, і в більшості випадків залежить від професіоналізму і якості послуг, що надаються.
Кожен замовник може знайти свого підрядника, з урахуванням індивідуальних особливостей ремонтного плану. Варто зауважити, що ремонт квартири, що виконується однією бригадою фахівців, обходиться дешевше, якісніше і швидше, ніж пошук окремих бригад на надання тих чи інших послуг за заниженими розцінками, навіть у тому випадку, коли одна фірма набагато знижує свої розцінки.
Найправильніший підхід – замовити кошторисні розрахунки дослідної організації, щоб не допустити помилок. Готові зразки кошторисів ще до початку ремонтно-будівельних робіт звужують тендер і детально аналізують ціновий підхід майбутніх фахівців.
Грамотне складання кошторису дає можливість:
- не витрачати час і зайнятися пошуками кращих варіантів співпраці;
- приступити до розумного торгу при комплексному замовленні на капітальний ремонт квартири.
Зразкові ціни типового ремонту квартир у Києві:
- однокімнатна квартира до 40 м2 – 420 тис. грн;
- ДВОКІМНАТНА до 70 м2 – від 620 тис. грн;
- трикімнатна загальною площею від 110 м2 - більше ніж 750 000 грн.
У вартість включені приблизні витрати на сучасні матеріали: ламінат або плитку, санвузли, дверні та віконні конструкції, шпалери, фарбу, прості оздоблювальні матеріали.
Поради щодо ремонту квартири
Нижче наведені кілька порад, які можуть бути корисними під час ремонту квартири:
- Плануйте ремонт заздалегідь і ретельно обмірюйте приміщення.
- Оберіть якісні будівельні матеріали, які прослужать довго.
- Зверніть увагу на роботу з досвідченими фахівцями, які мають позитивні відгуки.
- Слідкуйте за процесом ремонту та контролюйте виконання робіт.
- Будьте готові до можливих затримок або непередбачуваних витрат.
Ремонт квартири - це як бачимо вартісний та трудомісткий процес. Однак, з правильним плануванням та контролем, ви зможете отримати бажані результати. Бажаємо успіхів у вашому ремонті!
Array
Cхожі статті
Як скласти кошторис на ремонт квартири
15.07.2017
Кошторис на покрівельні роботи
17.09.2023
Що слід врахувати при складанні кошторису ремонту
25.11.2016