Що слід врахувати при складанні кошторису ремонту
Ремонт квартири є досить відповідальною справою і вимагає грамотного підходу на всіх етапах його здійснення. Непорушним правилом при плануванні ремонтних робіт повинно бути складання кошторису. Вона є документом, у якому поетапно розписані всі роботи в порядку їх черговості та вказані витрати. Існує думка, що грамотно скласти кошторис можуть лише фахівці, які володіють спеціальними навичками в сфері будівництва. Однак це далеко не так. Скласти кошторис може будь-яка людина.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Отже, які питання слід врахувати, складаючи кошторис? У разі якщо ремонтні роботи виконуються найнятими фахівцями, не слід доручати їм складання кошторису. Недотримання цієї рекомендації напевно збільшить вартість витрат. Можна скласти кошторис самостійно або доручити таку відповідальну справу незалежному фахівцю.
Першим етапом складання кошторису планованих ремонтних робіт є визначення переліку того, що необхідно виконати. Для цього складається дефектна відомість, яка містить список обладнання, що підлягає заміні. Далі, визначившись з переліком робіт, можна скласти кошторис у порядку їх черговості. Даний документ містить список необхідних матеріалів (їх кількість і вартість), транспортні витрати, витрати на оплату праці робітників (якщо ремонт виконується із залученням фахівців).
Найбільш витратною статтею, безумовно, є придбання необхідних матеріалів. Знизити ці витрати можливо шляхом порівняння цін у різних магазинах. Найчастіше вартість однакових матеріалів у різних торгових точках може відрізнятися. Іноді ці відмінності бувають суттєвими. Знизити вартість матеріалів і обладнання дозволить оптова закупівля. При цьому бажано вибирати матеріали і обладнання одного виробника, що, крім оптимізації витрат, дозволить домогтися єдиного стилю оформлення квартири.
Другою витратною статтею кошторису будуть витрати на оплату праці робітників. Втім, дану статтю можна виключити, якщо ремонт планується робити своїми силами. Як показує досвід, у цьому немає нічого складного. Головне – наявність бажання зробити все своїми руками. Таким чином, скласти кошторис ремонту може будь-яка людина, що вміє аналізувати й рахувати.
Як розподілити черговість ремонтних робіт
Після складання кошторису ремонту та придбання необхідних матеріалів настає етап реалізації задуманих перетворень. Для оптимального результату необхідно дотримуватися черговість проведення робіт.
На першому етапі проводиться демонтаж старого обладнання, шпалер, покриття підлоги, штукатурки. Демонтажні роботи краще виконати одразу й повністю. Тим самим звільняється місце і забезпечується зручність виконання ремонту.
Після того як очищено місце для майбутнього ремонту, починається відповідальний етап робіт. Непорушне правило – починати ремонт із заміни склопакетів. Відразу ж після установки віконних блоків і підвіконь, щоб уникнути забруднень, їх необхідно закрити плівкою.
Третій етап ремонтних робіт передбачає штукатурення стін і виконання електромонтажних робіт (розводки електрокомунікацій). На даному етапі монтується сантехнічне обладнання та радіатори опалення. Основна увага повинна бути звернена на точності укладання кабелів. Це особливо важливо у зв'язку з тим, що електричні комунікації в квартирі укладаються надовго.
Наступним етапом ремонту є укладання підлоги. За допомогою сучасних матеріалів можливо досягти ідеально рівного покриття Виконується стяжка й подальше вирівнювання. Для отримання оптимального результату необхідно дочекатися моменту, коли підлога висохне, і тільки після цього можливо проведення наступних робіт.
Отже, поставивши сучасні пластикові склопакети й отримавши ідеально рівне покриття підлоги, слід приступити до найбільш творчої частини ремонту – опоряджувальних робіт. Спочатку монтуються міжкімнатні двері, потім здійснюється обробка стель і накладається покриття для підлоги. Його тип визначається, виходячи з розмірів квартири, особливостей експлуатації житлового приміщення.
Тільки після виконання зазначених робіт можна приступити до самої творчої частини ремонту – внутрішнього оздоблення приміщень. Ескіз варіантів оформлення квартири можна без особливих зусиль зробити самостійно. Благо, сучасні комп'ютерні програми надають для цього широкі можливості. Якщо є вільні кошти, а бажання займатися оформленням квартири самостійно відсутнє, можна замовити проект у професійних дизайнерів. І це буде саме той варіант оформлення, який повністю підійде до особливостей квартири. Етап оздоблювальних робіт завершує ремонт і ставить крапку в довгому і трудомісткому процесі.
Як створити неповторну атмосферу в квартирі
Отже, коли залишилися позаду всі клопоти, пов'язані з ремонтом житлового приміщення, першорядною проблемою стає внутрішнє оформлення інтер'єру квартири. Саме від дизайну залежить, наскільки квартира буде затишною для проживання. Грамотні й дбайливі господарі розроблюють проект дизайну приміщень ще до початку самого ремонту. Це дозволяє, по-перше, оцінити масштаб необхідних перетворень, а по-друге, мати чіткий задум всього проекту.
Внутрішнє оздоблення приміщень виконується відповідно до загального задуму. Ідеальним є оформлення всієї квартири в єдиному стилі. У цьому випадку житлове приміщення набуває неповторного вигляду.
Плануючи варіанти внутрішньої обробки приміщень, необхідно враховувати фінансові можливості, особливості клімату, в якому експлуатується приміщення. Внутрішнє оздоблення передбачає поєднання різних варіантів компонування дизайнерських рішень. Наявність численних сучасних оздоблювальних матеріалів створює найширші можливості для прояву дизайнерського таланту. Все залежить лише від матеріальних можливостей потенційного замовника.
Оскільки вибір підлогового покриття не такий вже й широкий, дизайн приміщення зводиться до оформлення стін і стелі. Розглянемо ці питання більш докладно.
Стіни можна поштукатурити, пофарбувати або обклеїти шпалерами. Найбільш бюджетним варіантом оформлення стін є обклеювання шпалерами. Сучасні шпалери виробляються з використанням найсучасніших технологій і в найширшій колірній гамі та варіантах оформлення. Сучасні вінілові, паперові та флізелінові шпалери здатні додати приміщенню ошатного, святкового вигляду. Крім того, шпалери дуже просто клеїти, вони стійкі до впливу атмосферних умов і не вицвітають з часом.
Ще одним досить поширеним варіантом обробки приміщень є фарбування стін. Воно здійснюється після штукатурення й ґрунтовки. Сучасні фарби випускаються у величезному різноманітті кольорів і здатні створити неповторний інтер'єр. Мінусом є трудомісткість і не екологічність процесу.
Вельми цікавим варіантом оформлення житлового приміщення є обробка стін панелями. У будь-якому випадку, який би матеріал не використовувався, головною умовою досягнення результату є наявність єдиного авторського проекту оздоблювальних робіт.
Array
Cхожі статті
Кошторис на ремонт офісу
05.03.2017
Кошторис на оздоблювальні роботи
15.09.2023
Як скласти кошторис на оздоблювальні роботи
08.02.2024