Як побудувати свій будинок?
Переваги життя у власному будинку безперечні: немає галасливих сусідів за стіною, ніхто не затопить зверху, власник будинку сам піклується про стан конструкцій і комунікацій і має повну свободу дій. Свій будинок можна спланувати й побудувати так, як подобається, показати в ньому свої смаки, переваги і зробити так, щоб жити в ньому було зручно та приємно. Якщо ви замислюєтеся про будівництво власного будинку, вам доведеться вирішити два питання: як побудувати свій будинок і з чого його побудувати?
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Як побудувати будинок? Етапи робіт
Ось короткий план будівництва будинку:
- вибір і придбання ділянки;
- підготовка проекту і кошторисів;
- отримання погоджень і дозволів;
- вибір будівельної організації;
- будівництво.
Розглянемо кожен з цих етапів докладніше. Перш за все, слід згадати про вибір ділянки. Якщо земля не дісталася вам у спадок, її потрібно купити. Вибираючи ділянку, зверніть увагу на її ландшафт, тип ґрунту, а також репутацію району, його інфраструктуру, екологічний стан, наявність комунікацій тощо. Хоча більшість недоліків можна вирішити (наприклад, якщо немає каналізації, можна влаштувати автономну систему з септиком), але це зажадає додаткових витрат. Тому уважний вибір ділянки допомагає заощадити кошти під час будівництва.
Далі необхідно розробити проект і провести ряд погоджень з підприємствами, які поставляють воду, газ і електроенергію, а також отримати дозвіл на будівництво у місцевої влади. Можна вибрати типовий проект з каталогу проектної організації, а можна замовити індивідуальний. Також на цьому етапі пора визначитися, будете ви будувати будинок самостійно або укладете договір з будівельною організацією. Якщо займатися всіма питаннями самостійно, можна заощадити гроші, але іноді їх рішення відкладається на багато місяців. Допомога спеціальних організацій заощадить час, але зажадає додаткових витрат.
СКЛАДАННЯ КОШТОРИСУ – ВАЖЛИВИЙ ЕТАП ПІДГОТОВКИ ДО БУДІВНИЦТВА
Значні фінансові витрати неминучі під час будівництва будинку, але їх можна оптимізувати, якщо грамотно скласти кошторис. Цей документ дозволяє оцінити загальну суму вкладень, які будуть потрібні для будівництва будинку «під ключ». Чим точніше він складений, тим менше неприємних сюрпризів очікує вас під час будівництва. У кошторисі повинні бути враховані не тільки витрати на покупку будматеріалів, а і їх доставка, оплата праці робітників, накладні витрати тощо. Чимало грошей піде на складання проекту, отримання технічних умов, дозволів і погоджень. Все це повинно бути відображено в кошторисі на будівництво житлового будинку.
Гарантувати якісний результат можна тільки у випадку, якщо складанням кошторису займається професійний інженер-кошторисник. Якщо підготовку кошторису пропонує підрядник, а ви не володієте знаннями, щоб його перевірити, рекомендується, щоб її перевірив незалежний кошторисник. Це дозволить уникнути суперечок під час прийняття робіт і розрахунків з підрядником. Навіть якщо ви будуєте будинок своїми руками, кошторис допоможе оцінити масштаби фінансових вкладень і при необхідності скоротити бюджет будівництва. Наша компанія спеціалізується на розробці та перевірці кошторисної документації, і ми будемо раді надати вам допомогу в підготовці до будівництва вашого власного будинку.
З чого побудувати власний будинок?
Велика кількіть технологій дозволить вибрати один з безлічі варіантів матеріалів для будівництва будинку: камінь, цеглу, газоблоки, пінобетон, сендвіч-панелі, дерево і багато іншого. У кожного матеріалу є свої переваги й недоліки. Вибір залежить від ваших фінансових можливостей, вподобань і планів на майбутнє.
Класичним будматеріалом для будинку залишається цегла. Вона міцна, і будинок, побудований з неї, при належному догляді може простояти більше 100 років. Крім того, цегляна конструкція не обмежена по висоті. З цегли будуються навіть багатоповерхівки, тоді як газобетон і пінобетон призначені для одно- та двоповерхових будівель. Але і коштувати будівництво такого будинку буде дорожче внаслідок більш високої ціни на матеріали, підвищених вимог до міцності фундаменту і значної суми накладних витрат.
Трохи менше доведеться заплатити за будинок з газо- або пінобетону. Слід врахувати, що газобетон – це дуже гігроскопічний матеріал, і його слід захистити від вологи зовнішньою обробкою. Здебільшого цей матеріал не призначений для малоповерхового будівництва. Але якщо комбінувати цеглу для опорних конструкцій (колони, опори тощо) з газобетоном для стін, цей недолік можна компенсувати.
Найдешевший варіант – каркасний будинок або будинок з сендвіч-панелей. Ця будова цілком підходить для постійного проживання, швидко і легко монтується, але служить відносно недовго – близько 50 років, так що передати його онукам навряд чи вийде.
Отже, якщо ви вирішили побудувати свій будинок, ось головна порада: вибирайте матеріал, який вам до душі та по кишені, але обов'язково запросіть хороших фахівців для проектування й будівництва.
Array
Cхожі статті
Вигідне складання кошторису
23.12.2019
Кошторис електрика
02.11.2016
Скільки коштуватиме побудувати будинок у 2023 році
11.09.2023