Технічний нагляд у будівництві, реконструкції, капітальному ремонті
житлових, цивільних і виробничих об'єктів
ТЕХНІЧНИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ НАГЛЯД І ЕКСПЕРТИЗИ
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Цілі, задачі, функції інженера технічного нагляду:
Технічний нагляд за будівельними роботами.
Нехтування замовником участі представників технічного нагляду в будівельних роботах часто призводить до значних фінансових втрат. Тим, хто приймає рішення економити на нагляді за ходом будівництва, доводиться практично стикатися з тим, що якість виконаних робіт залишає бажати кращого, і дуже часто вони є відвертим браком, усунення якого пов'язане з додатковими витратами.
Присутність представника технічного контролю на будівельних роботах з їх початкової стадії гарантує дотримання прав, якими володіє замовник. Цілком довіряти ведення робіт підряднику вважається щонайменше необачним рішенням.
Мета технічного нагляду
Основною метою технагляду є надання допомоги в будівництві об'єктів, виключення великої кількості ризиків будівельного характеру, пов'язаних з якістю робіт, забезпечення мінімальних витрат безаварійного і безпечного характеру в процесі експлуатації об'єкта. Вже на початковій стадії аналізуються проектні рішення, перевіряється необхідність всіх заходів, що тягне за собою скорочення витрат на будівельні роботи.
Завдання технічного нагляду
До завдань технічного нагляду входить контроль будівельних робіт, що проводяться відповідно до проекту, нормам і правилам, що відповідають вимогам стандартів і нормативної документації. Простіше кажучи, здійснюється перевірка відповідності проекту, виключається можливість застосування будматеріалів та продукції невідповідної якості.
Основні функції
Технічний нагляд в будівництві (нагляд за проведенням всіх робіт) здійснюється від імені замовника, організовується приймання об'єкта, закінченого будівництвом.
Контролюється виконання планових капітальних будівництв, дотримання обсягів, термінів і якості робіт, відповідності матеріалів, суворого виконання креслень і кошторисних розрахунків.
Береться участь в обговоренні питань щодо внесення в проектно-кошторисну документацію необхідних змін з метою зниження витрат і поліпшення технічних характеристик об'єкта.
Узгоджуються зміни у матеріалах, виробах, конструкціях. При цьому якість будівельних робіт залишається незмінною.
Вивчаються причини, що сприяють недотриманню термінів робіт, погіршенню їх якості, визначаються заходи щодо усунення виявлених недоліків.
Проводиться приймання об'єкта в експлуатацію, складається необхідна технічна документація.
Контролюється робота щодо усунення недоробок і дефектних моментів в установлені технаглядом терміни.
Ведеться облік робіт, готується інформація для звітної документації.
У взаємодії з підрядником оглядаються роботи та оцінюється їх результативність.
Проводиться оповіщення підрядної організації про невідповідність будівельних матеріалів та обладнання вимогам, встановленим у нормативній документації.
Оформлюються акти на роботи, проведені з певними порушеннями технологій.
Береться участь у робочій групі з перевірки деяких конструкцій і окремих вузлів, всіх робіт, правильності монтажу необхідного обладнання та механізмів на відповідність технічним завданням.
Представник технічного нагляду бере участь у роботі державних наглядових органів з архітектурно-будівельного контролю.
Всі ці дії спрямовані на економію фінансів, часу та нервів замовника.
На підставі постанови від 11. 07. 07 № 903, технагляд забезпечує замовник на весь період будівельних робіт, щоб організувати контроль дотримання проектно-кошторисної документації та вимог державних стандартів, відповідності якості робіт та їх обсягів, передбачених будівництвом.
Технічний контроль здійснюється особами, що мають відповідний сертифікат, виданий атестаційною комісією.
У цій же постанові визначені функціональні обов'язки інженера технагляду.
Сертифікат на проведення нагляду
Відповідно до постанови від 23.05.11 № 554, кваліфікаційним сертифікатом вважається документ затвердженої форми, що підтверджує відповідність особи-виконавця кваліфікаційним вимогам спеціальностей працівників та її вміння проводити окремі роботи зі створення архітектурних об'єктів.
Особи, які отримали сертифікат кваліфікаційного рівня, можуть здійснювати деякі роботи, необхідні для створення об'єкта, не маючи на це відповідної ліцензії. У цьому випадку вони повністю відповідають за якість, порушення умов законодавства та норм будівництва, що існують в державі.
Array
Cхожі статті
Складання кошторисів згідно вимог Настанови
06.01.2024
Перевірка кошторисів на об’єктивність і відповідність
06.01.2024
Кошторис для тендеру. Готуємо кошторис для участі в тендері
06.01.2024