Кошторис на ремонт ванної. Скільки коштує ремонт ванної кімнати?
Мабуть, усі знають, що найбільш дорогим приміщенням у плані ремонту вважається ванна кімната, оскільки великих грошей коштують як будматеріали, так і послуги майстрів, які майже завжди самостійно складають кошториси на ремонт. Зрозуміло, не варто довіряти рішення такого важливого питання стороннім людям, тому що це принесе лише збитки. Саме тому потрібно самостійно зрозуміти, скільки саме коштуватиме ремонт у ванній кімнаті, та осягнути усі ази складання такого документу, як кошторис на ремонт ванної кімнати.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Вартість ремонту у ванній кімнаті
Зрозуміло, що людина, яка займається оплатою будь-яких рахунків, повинна добре розуміти, за що саме вона платить гроші. Наприклад, просто нелогічно платити за роботу, яка не була виконана, або купувати матеріали, які не потрібні. Саме для цього і знадобиться попередній розрахунок вартості ремонту у ванній кімнаті. Звичайним людям, які не в курсі всіх підводних каменів ремонту, буває просто не під силу врахувати величезну кількість різних дрібниць, але за допомогою цих рекомендацій можна оцінити, наскільки адекватний виставлено рахунок.
У нормальному кошторисі на ремонт повинні бути враховані три найважливіші параметра: вартість оздоблювальних і будівельних матеріалів, зарплата майстрів і ряд супутніх витрат, які потрібно буде оплачувати замовнику ремонту.
Основні принципи правильного вибору будматеріалів
На даний момент і приватні майстри, і будівельні фірми володіють двома основними підходами до фінансової складової ремонту, а саме – або замовник повинен самостійно купувати всі матеріали, необхідні для ремонту, або ж приватний підрядник або організація закуповують все самі.
Після закінчення ремонту власник квартири отримує рахунок, який майже неможливо повністю проконтролювати, адже ті матеріали, що вказані в кошторисі, відпускаються за своїми розцінками, які часто завищені, а зовсім не за тими, що вказані у магазинів або оптових баз. Відповідь на це дуже проста: «У нас такі ціни». Все це потрібно з'ясувати ще до того, як підписується договір. Досить лише попросити прайс на роботу і матеріали, а потім порівняти його з цінами в інших організаціях або в магазинах. Проте, варто чітко розуміти, що якщо приватний підрядник або організація бере на себе всі турботи по поставках всього необхідного для ремонту, то вони витрачають на це власні сили і час, що, без сумніву, має бути оплачено. У даному випадку, якщо все це коштує розумні гроші, не варто відмовлятися від цих послуг, адже це звільняє безліч часу.
Для людини, яка не розбирається в питаннях ремонту, закупівля матеріалів може стати справжнім випробуванням. Потрібно буде витратити багато нервів, грошей і часу. Будівельна ж організація або майстер може зробити це куди швидше та ефективніше. Варто врахувати тонкощі вибору витратних будівельних матеріалів. У деякому роді їх навіть можна назвати інструментами. Думка, що ними повинен запастися сам майстер, не зовсім правильна. По суті, витратними матеріалами можна назвати інструменти, які витрачаються при роботах. Наприклад, це кріплення, свердла, бури, скоби, саморізи та багато іншого. Їх витрату практично неможливо перевірити.
Крім того, контроль закупівлі матеріалів найкраще робити безпосередньо в процесі роботи, адже згодом привезені за фактом матеріали можна буде порівняти з тими, що вказані в кошторисі, і зрозуміти, наскільки дані відповідають дійсності.
Оплата за виконання робіт
Для кращого розуміння варто обговорити таке поняття, як виконання прихованих робіт. Саме на цьому намагаються заробляти приватні підрядники та будівельні організації. До прихованих робіт належить те, чого не можна побачити візуально. Наприклад, укладання кахлю і всі процеси, пов'язані з цим, можна контролювати, але прокладання водопровідних труб побачити на власні очі не можна. І справді, не ламати ж стіни для підрахунку витрачених труб або інших матеріалів?
Проте, саме від цих чинників і буде залежати як вартість самого матеріалу, так і ціна за його прокладку. Подібних робіт у будівельній сфері може бути дуже багато. Наприклад, утеплення стін. Якщо замовник з'являється на об'єкті рідко, то недостатньо сумлінні підрядники можуть просто проігнорувати даний етап роботи, а в кошторисі вказати, що вона була зроблена.
Для того щоб підтвердити такі нюанси, досвідчені майстри та організації можуть надати своїм замовникам фотографії. У великих організаціях такий підхід можна вважати нормою. Проте, якщо ремонтом займається приватна особа або невелика компанія, їх потрібно обов'язково попередити про підтвердження виконання всіх прихованих робіт. Інакше вартість ремонту ванної кімнати може стати неадекватною, і ці позиції кошторису можна не оплачувати, що буде законно навіть за умови офіційного укладання договору.
Також дуже складно прорахувати витрату сухої будівельної суміші. У даному випадку при виконанні ремонту ванної кімнати, яка має площу 4 квадратних метри, можна приписати приблизно п'ять зайвих пакунків клею для кахлю і пару квадратних метрів плитки. Це можна пояснити досить просто. Виходом може стати самостійна закупівля будматеріалів. Але варто пам'ятати про те, що така переплата не зрівняється з поїздками по всьому місту і покупкою всього необхідного, а також на доставку і навантаження. До того ж, якщо це візьме на себе підрядник, роботи будуть йти набагато швидше.
Складання попереднього кошторису
На жаль, потрібно розуміти, що самостійно розрахувати абсолютно адекватну вартість ремонту в туалеті та ванній кімнаті може не вийти, і треба підготуватися до того, що реальні витрати зростуть приблизно на 20%. В цілому, в нормальному кошторисі витрат на ремонт повинно бути як мінімум три пункти, а саме:
- Кількість і вартість витрачених оздоблювальних і будівельних матеріалів, деякі з яких можливо порахувати, а деякі – ні (припустимо, сухі суміші).
- Оплата різних послуг, які надають майстри. Тому потрібно чітко знати ціни на виконання тих чи інших операцій.
- Накладні витрати, які пов'язані з доставкою.
Також варто пам'ятати і про те, що спочатку кошторис на ремонт ванних кімнат, який склав підрядник, може істотно зрости при виконанні робіт. Причому для цього повинні бути серйозні підстави. Сказати, що просто про щось забули, буде неправильно. При такому підході можна сміливо говорити, що це не ваші проблеми.
Передбачуваний зовнішній вигляд приміщення вкрай важливий, адже він обумовлений не тільки особистими смаковими уподобаннями господарів, але й розмірами ванної кімнати, її технічними характеристиками, в тому числі умовами підключення до різних інженерних комунікацій.
По суті, ось найголовніші моменти, які стосуються складання кошторису ремонту ванної кімнати. Варто ще виділити той факт, що немає сенсу шукати в Інтернеті відповідь на питання про вартість ремонту у ванній кімнаті в реальному грошовому еквіваленті. Дуже багато ремонтних компаній користуються своїм сайтом для залучення нових клієнтів, і ті розцінки, які вони вказують на своїй сторінці з попередніми розрахунками, практично завжди виявляються істотно заниженими. Наприклад, вони можуть вказати, що послуги з укладання кахлю стоять 5 $ за квадратний метр, і це варто сприймати буквально. Але, крім усього іншого, потрібно розуміти, що додатково потрібно буде вирівняти стіни, намазати клей на плитку та стіни, використовувати затірку та багато іншого, що також коштує чимало грошей.
Як для майстрів, так і для ремонтних організацій подібний підхід дуже вигідний. Оскільки в кінці кінців реальні розцінки виявляються набагато вище. Варто враховувати це і цікавитися остаточними цінами хоча б у телефонній розмові з представником компанії.
Array
Cхожі статті
Кошториси на ремонтні роботи
25.11.2016
Ремонт квартири фото
10.02.2017
Як правильно підготувати квартиру до ремонту
02.08.2017