Кошторис на будівництво лазні
Складання кошторису на будівництво лазні – особливості розрахунків
Здійснення будівельної діяльності має починатися з проектно-вишукувальних робіт, розрахунків усіх потрібних витрат для можливості виявлення кінцевої вартості вже побудованого об'єкта. Споруда особистої лазні на дачній ділянці також має на увазі ряд певних дій, які слід виконати. Наприклад, невід'ємною частиною в розробці проекту дерев'яної лазні є правильно сформована документація на будівництво конструкції з бруса або іншого якісного матеріалу. Кошторис на будівництво лазні дуже схожа на кошторис для будівництва будинку. Саме в цьому документі часто відображаються будь-які витрати на будівництво і введення в експлуатацію приміщення. Щоб скласти такий документ, потрібно бути справжнім професіоналом, грамотно підходити до самої процедури складання, розбиратися у всіх нюансах.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Головне, не упустити основних моментів будівництва, в іншому ж випадку, якщо будуть допущені помилки в розрахунках, будівництво може бути зупинене в найбільш непередбачуваний період. Причиною цієї зупинки виступатиме те, що у замовника просто не вистачить грошей для того, щоб продовжити роботи.
Що повинно увійти до кошторису
Кошторис складається з певного переліку витрат:
вартості проектно-конструкторської документації;
- вартості дозвільних документів;
- вартості будівельних матеріалів;
- вартості додаткових або супутніх елементів;
- на закупівлю або оренду електричних інструментів;
- особистих трудових витрат;
- оплати праці найманих робітників;
- на застосування спеціальної техніки;
- на паливо;
- на озеленення території, здійснення оздоблювальних робіт.
Перш ніж приступати до будівництва лазні, необхідно враховувати все до найменших деталей. Замовник повинен все ретельно спланувати, обміркувати, в якому саме місці він хоче, щоб розташовувався бажаний об'єкт, при цьому важливо враховувати й особливості рельєфу місцевості на ділянці.
Особливу увагу також варто звернути на необхідність установки всіх комунікацій: електрики, водопроводу, каналізації та інших установок. До об'єкту повинна вільно під'їжджати вантажна машина з різними видами будівельних матеріалів, техніки, за допомогою якої можна буде взятися за будівництво лазні.
Вартість розробленого проекту
Після зробленого вами вибору вподобаного проекту ви можете взятися за складання певного списку витрат на матеріали, які можуть знадобитися при будівельних роботах. Якщо скористатися невеликою покроковою інструкцією, вона зможе стати для вас відмінним помічником у вирішенні даної проблеми. Щоб мати уявлення про майбутні витрати, необхідно сформувати просту таблицю, у колонках якої будуть окремо зазначатися матеріали, види робіт та інші витрати.
Перша колонка в цій таблиці зазвичай включає найменування матеріалів та їх призначення. Друга передбачає одиниці виміру, третя – кількість товару, четверта – вартість за одиницю виміру матеріалу. У п'ятій колонці прописують сумарну вартість усіх використовуваних матеріалів у будівництві. Ця ціна може бути визначена шляхом множення кількості матеріалу на його ціну.
Отже, важливо поступово заповнити таблицю, при цьому вносити в неї всі дані, які будуть стосуватися будівництва певного об'єкта. Внизу таблиці повинен бути рядок, у якому варто вказувати підсумкову суму всіх робіт і матеріалів, які відображаються в проектній документації. Цю суму можна отримати шляхом додавання різних значень вартості, які вказані в п'ятій колонці таблиці. Саме це число можна вважати проектною вартістю всього будівельного процесу.
Як систематизувати витрати
Будь-який етап будівництва можна охарактеризувати більшим обсягом робіт, тому складена вами таблиця, в кінцевому рахунку, досягне величезних розмірів і може стати незручною для читання. Щоб її було зручно використовувати, необхідно зробити розбивку на кілька розділів. Важливо в окремий пункт винести витрати на прокладку інженерних комунікацій, підключення лазні до електромережі дачної ділянки.
Що ж стосується кошторису на внутрішню обробку лазні, то вона повинна складатися з витрат на проведення загальних чистових оздоблювальних робіт. Крім цього, фахівці включають і витрати на процес внутрішньої ізоляції приміщення, монтаж вікон, встановлення дверей, сантехнічного та електричного обладнання. В даному розділі також відображаються витрати на придбання та установку техніки, яка призначена спеціально для парильних приміщень, банних кімнат та інших подібних просторів. Заключний розділ передбачає внесення витрат на облаштування території, яка розташовується навколо побудованої лазні.
Складання кошторису має дуже велике значення для правильного планування будівництва та раціонального розподілу коштів на всіх етапах виконання робіт.
При грамотному і комплексному підході до вирішення цього питання, незалежно від того, будується цегляна лазня чи лазня з дерева, ви зможете мати повну впевненість в тому, що будівництво не вийде за рамки того бюджету, на який ви розраховували.
Array
Cхожі статті
Як складати кошториси в будівництві
22.12.2019
Кошторисна справа
16.07.2017
Кошториси на паркан з сітки рабиці. Як правильно скласти?
11.10.2016