Як вибирати фурнітуру для відкатних воріт
Процес підбору фурнітури для відкатних воріт дуже важливий, адже від того, наскільки правильно підібраний комплект залежить не тільки як тихо ворота будуть їздити, але і як довго. Всі наявні комплекти фурнітури, які представлені на ринку можна умовно поділити на великі і малі. Їх головна відмінність – підходять для воріт різної ваги. Так, великі комплекти ще називають посиленими і купуються на важкі ворота, або ж тоді, коли стулка довше 5 м. Розберемо основні рекомендації по підбору кожного з типів комплектів фурнітури, які дають фахівці, що займаються воротами вже не один рік.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Як підбирати комплектуючі для легких воріт
Почнемо з направляючої рейки. Саме вона знаходиться на першому місці за важливістю в комплекті. Адже всередині неї рухаються каретки, що і призводить ворота в рух. Тому так важливо якість даного комплектуючого.
Для виготовлення рейки повинен бути використаний якісний метал, який не розігнеться при довгому впливі ваги стулки. В склад сталі, яка використовується при виготовленні повинен бути вуглець в підвищеній кількості. Таку направляючу складніше прокатувати, але якість того варта. Товщина металу не повинна бути меншою за 3,5 мм.
Напрямна рейка повинна бути рівною, а на внутрішній її поверхні не повинно бути окалин або інших дефектів. Вони можуть привести до підклинювання роликових опор, а значить і до швидкого виходу їх з ладу. Дві нижні полиці повинні бути паралельні верхній, а між собою знаходиться в одній площині.
На другому місці за важливістю в комплекті фурнітури знаходяться роликові опори. Якість їх виконання теж дуже важлива, оскільки саме вони разом з направляючою утворюють консоль, за допомогою якої рухається стулка. На роликовій каретці розміщені 8 роликів. Вони можуть бути пластикові та металеві. Другий варіант набагато надійніше і довговічніше. Ще важливими є підшипники, які знаходяться всередині роликів. Краще, якщо вони будуть розмірністю 301. Такі підшипники мають більшу вантажопідйомність, ніж 201, які також можуть бути використані в малих комплектах. Що стосується пиляків, то найкращим варіантом є гумовометалеві. Важливим також є антикорозійне покриття металевої основи. Воно повинно бути якісним і рівномірним.
І коротко про інших елементах комплекту фурнітури. Кінцевий ролик може бути з пластиковим колесом, але все ж більш надійним є металеве. Метал для уловлювачів і верхньої пластини не повинен бути м’яким, а його товщина понад 3 мм. Ролики на верхній підтримуючій пластині – прогумовані.
Як підбирати комплектуючі для важких воріт
Критерії добору великого (посиленого) комплекту трохи відрізняються від критеріїв підбору малого. Для направляючої балки вони такі ж, крім товщини металу, з якого вона зроблена. Це значення не може бути меншим за 5 мм.
Що стосується роликових опор, то тут відмінність у розмірності підшипників. Вони повинні бути 303, оскільки у таких підшипників вантажопідйомність в півтора рази більше, ніж в 203, які також можуть зустрічатися в комплектах даного типу.
Кінцевий ролик повинен бути тільки з металевим колесом, оскільки пластикове не витримає таких навантажень.
На верхній підтримуючій пластині повинно бути чотири прогумованих ролика.
Метал, з якого роблять вловлювачі повинен бути товщиною не менше 4 мм.
І саме важливий критерій, який є спільним як для малого, так і для великого комплекту – люфт між роликами на каретках і направляючим профілем не повинен бути більше, ніж 2 мм. В іншому випадку це призведе до того, що ворота будуть клювати при проходженні середини, а це загрожує швидкою поломкою кареток.
Array
Cхожі статті
Кошторис на будівництво гаража
11.10.2016
Реконструкція приватного будинку
04.03.2019
Поняття реконструкція
04.03.2019