Кошторис на водопостачання
Кошторис на водопостачання залежить від багатьох складових і враховує конкретну ситуацію. Розрахунок кошторису водопостачання для окремого будинку та складання розрахунку системи водопостачання цілого селища або підприємства будуть істотно різнитися.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Попри відмінності, існують загальні критерії та принципи, які використовуються при виконанні спільних розрахунків на установку систем, незалежно від масштабів майбутніх робіт з організації системи водопостачання. Незалежно від типу системи, у розрахунках обов'язково присутні витрати на виконання всіх необхідних робіт з прокладання водопроводу та підключення.
Замкнута система водопостачання
Розрахунок витрат на автономну систему постачання водою, яка також називається замкнутою, містить статті витрат на очисні споруди та організацію водозабору. Початковим орієнтиром для проведення розрахунків служить точка, де водопровід надходить у спорудження, кінцевий етап в роботі – точка виходу трубопроводу з будівлі. Повний кошторис замкнутої системи включає розрахунки вартості етапів розробки проекту та монтажу обладнання для вимірювання й розподілу води, внутрішньому розведенню гарячого і холодного водопроводу, монтажу котла, бойлерів, прокладки труб водозабору. Отже, організація внутрішнього водопостачання – це весь цикл, починаючи з робіт з прокладання водозабірних труб і закінчуючи роботами з водовідведення.
Зовнішня система водопостачання
Підготовка розрахунків для організації зовнішньої мережі враховує такі складові: вартість прокладки мережі трубопроводу, оцінку витрат на буріння свердловин, робіт з копання криниць, монтажу насосної системи. Найвагомішим показником для розрахунку є наявність одного або декількох джерел водозабору. При їх розташуванні в різних точках у кошторисі враховуються витрати на монтаж стояків, зведення додаткових споруд (очисних споруд септиків), що працюють в автономному режимі.
Розрахунок суми на виконання земляних робіт виконується з урахуванням типу ґрунту, в якому прокладатиметься трубопровід. Якщо траншеї риються в умовах важкого ґрунту, вартість робіт з прокладання водопроводу зростає.
Наступним етапом складання проектної документації є розрахунок витрат на сантехнічне обладнання, роботи з його встановлення, оренду будівельної техніки, фонд оплати праці зайнятих у роботах людей з урахуванням обов'язкових внесків до різних фондів.
Відмінності зовнішніх мереж пов'язані з видом використовуваного насосного обладнання. Вартість робіт залежить від використання трьох видів обладнання: глибинних, поверхневих і каналізаційних насосів, здатних закачувати рідину з включенням різних частинок і суспензій. Найчастіше централізована система організовується з використанням усіх трьох типів насосів.
Будь-який кошторис по організації водопостачання складається з урахуванням первинних даних:
- проектної документації, в тому числі креслення;
- даних зі специфікації залученої техніки;
- нормативів, встановлених на місцевому рівні (норми й прийняті тарифи);
- цін на відповідні матеріали, деталі, запасні частини й обладнання.
Остаточна сума кошторису містить дані щодо можливих додаткових витрат, які розраховуються з підвищеними коефіцієнтами. Дана міра потрібна для того, щоб при виконанні подальших робіт уникнути випадкових витрат, пов'язаних з можливим коливанням ринкових цін.
Array
Cхожі статті
Кошторис на реконструкцію
23.11.2016
Будівельні технології. Кошторис
11.10.2016
Реконструкція приватного будинку
04.03.2019