Кошторис на будівництво басейну
Будівництво басейну – досить дорога процедура, що вимагає пильної уваги до кожної деталі. Тому дуже важливо на першому етапі правильно скласти кошторис, яка дозволить замовнику точно розпланувати всі можливі витрати. Їх список досить широкий і охоплює придбання та установку обладнання та всіх необхідних комунікацій, покупку витратних матеріалів.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
До якості останніх висуваються особливі вимоги, адже, виходячи з кліматичних особливостей, вони повинні володіти морозостійкістю й легко витримувати температурні перепади. Крім того, при проектуванні басейнів необхідно враховувати можливу установку додаткових конструкцій та обладнання, що дозволить забезпечити більш комфортний відпочинок (гейзери, трампліни, невеликі атракціони, водоспади й багато іншого).
У процесі складання кошторису необхідно враховувати особливості представлених параметрів, які безпосередньо визначають характер і обсяг виконуваних робіт. Це наступні:
- специфічні особливості ґрунту, де будуть проводитися роботи: він не повинен легко розмиватися ґрунтовими водами;
- глибина і площа об'єкта, відповідно до чого вибирається тип споруди – чи буде це басейн зі збірно-розбірною конструкцією, з подальшою бетонної заливкою і посиленням, або монолітна чаша на колонах або суцільному постаменті;
- бажана дренажна система й обладнання для неї, вибір штучного або природного механізму видалення води диктується типом споруди, а також його конкретним місцем розташування;
- матеріал, який використовується при зведенні чаші (полімерні та композитні матеріали, металеві каркасні елементи, бетон);
- скіммерна або переливна система фільтрації води – після вибору варіанту купується відповідне обладнання, а також облаштовується спеціальне місце або приміщення, звідки буде проводитися управління системою.
Основні розділи витрат розгорнутого кошторису при зведенні басейну:
- зведення котловану та влаштування піщано-гранітної подушки;
- обладнання дренажу і системи гідроізоляції;
- теплоізоляція основи об'єкта;
- посилення елементів конструкції та здійснення армування;
- монтаж комунікацій, які забезпечують повноцінне функціонування об'єкта (енерго- і водопостачання, відведення води, вентиляція);
- установка каркасної опалубки та заливка бетоном;
- оштукатурювання внутрішньої площі;
- обробка верхньої частини басейну;
- оформлення екстер'єру споруди.
Грамотне будівництво басейну вимагає створення міцної основи – чаші, при цьому не потрібно урізати витрати на її фінішну обробку. Якість матеріалів, що застосовуються для цього, визначає естетичну привабливість об'єкта й безпеку людей, що знаходяться в ньому.
Все обладнання, яке забезпечує функціонування басейну – насоси, фільтри, гірки, фонтани – повинно мати підтвердження відповідності стандартам безпеки та якості, а в документах постачальника або виробника виникне потреба у вказівках на гарантійний термін обслуговування.
Головне правило складання кошторисної документації при зведенні басейнів вимагає повного обліку всіх робіт, а також витратних матеріалів.
Завдяки цьому ймовірність непорозуміння між виконавцем і замовником з приводу обґрунтованості тих чи інших дій, наявності вузлів, застосування матеріалів і устаткування зведеться до мінімуму. Тому грамотно складений кошторис дозволить уникнути затримок у виконанні роботи й одночасно забезпечить раціональну трату виділених на будівництво коштів.
Array
Cхожі статті
Будівельні роботи та розцінки
26.01.2019
Реконструкція приватного будинку
04.03.2019
Кошторис на будівництво котеджу
22.11.2016