Кошторис на ландшафтні роботи
Заміський будинок дозволяє не тільки оформити зі смаком інтер'єр, але й додати індивідуальності ландшафту прилеглої території. Ландшафтні роботи по ступеню інженерної складності можна порівняти з будівельними, до того ж перші вимагають наявності специфічних знань про рослини, ґрунти й землеробство. Деякі домовласники вважають за краще особисто створювати дизайн прибудинкової території, без значних грошових вкладень. При всіх перевагах даного варіанту слід зауважити, що закінчений вигляд садиба придбає лише через роки. Для отримання швидкого результату часто необхідно скористатися послугами спеціальної організації.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Створення неповторного дизайну починається зі складання проекту. Цей документ регламентує черговість виконання робіт на ділянці: прокладку електричних мереж, поливного трубопроводу і дренажу; підготовку ґрунту; створення ландшафту; укладку газону і посадку рослин. Саме робочий проект є основою для ще одного важливого документа – кошторису на ландшафтні роботи. Він дозволяє порахувати витрати на реалізацію задумів дизайнера.
Що включається до кошторису ландшафтних робіт
Такий кошторис складається з декількох основних частин:
- Розцінки на інженерні роботи.
- Розцінки на дизайнерські матеріали та рослини.
- Розцінки на послуги фахівців: дизайнерів, садівників, геодезистів, робочих.
Інженерні роботи охоплюють прокладку комунікацій і певні будівельні роботи. Їх вартість безпосередньо залежить від складності дизайн-проекту. Одна справа – прокласти кілька доріжок і облаштувати пару клумб, і зовсім інша – забезпечити роботу фонтанів, паркових світильників та системи поливу. Інша складова вартості інженерних робіт – вартість матеріалів.
Розцінки на дизайнерські матеріали та рослини також є важливою частиною кошторису. Все – від декоративних валунів до газонної трави – має свою ціну, яка повинна бути включена в кошторис. При її складанні необхідно врахувати всі плановані декоративні елементи, дендроплан, кількість і види рослин.
Логічно, що для втілення ідей потрібні виконавці. Вартість їх праці слід обумовити з підрядною організацією. Однак якщо ви не готові особисто проводити аналіз ґрунту, готувати його для висадки певних культур, насаджувати рослини та доглядати за ними, вам доведеться оплатити працю садівника та вартість спеціальної техніки.
Очевидно, що грамотно складений кошторис дає можливість розрахувати та оптимізувати витрати. Завдяки цьому ваша ділянка швидко стане райським куточком, а ви вже в найближчі місяці та роки будете із задоволенням проводити час у затінку та затишку саду своєї мрії.
Array
Cхожі статті
Державні стандарти України – ДСТУ
25.11.2016
Як вибрати кошторисну компанію?
26.11.2016
Особливості правильного визначення вартості пусконалагоджувальних робіт
05.03.2017