Кошторисна справа в будівництві
Ринкові відносини побудовані на купівлі й продажі товарів, послуг, інформації. У всього цього є своя вартість, іноді вона має складну структуру і безліч складових. Будівництво, як послуга, яку можна продати і купити, також оцінюється з точки зору фінансових витрат на матеріали та обладнання, зарплату інженерам і робітникам, відшкодування накладних витрат. Кошторисна справа в будівництві - це визначення вартості будівництва як в цілому, так і його окремих етапів.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Особливості кошторисної справи при виконанні будівельних робіт
Кошторисна справа в будівництві особливо потрібна в умовах вільного ціноутворення й розвитку приватного будівництва. Вона дозволяє регулювати взаємини всіх учасників фінансових відносин: замовника, підрядника, інвестора тощо. Оскільки в цій справі відбувається перетин протилежних фінансових інтересів, кошторисна справа покликана сприяти досягненню компромісу між зацікавленими сторонами. Це можливо тільки завдяки складанню докладного кошторису, який включає чітко обґрунтовані дані по кожному виду витрат на будь-якому етапі виконання роботи.
Кошторис є основним документом, який регламентує й пояснює вартість будівельного проекту. У ній докладно вказуються статті витрат. Для точності при розрахунках використовуються коефіцієнти, що коректують розцінки на роботу й матеріали з плином часу.
Ці коефіцієнти, а також норми, розцінки та інші дані містяться у державних методичних вказівках і мають рекомендаційних характер. Оскільки будь-які будівельні роботи складаються зі стандартних операцій, на кожну з них існують норми витрат і вартості ресурсів, що дозволяють оцінити прямі витрати на залучення техніки та людей для виконання робіт.
Для створення повної картини фінансових витрат потрібно врахувати накладні витрати на організацію та обслуговування будівельних робіт, а також кошторисний прибуток підрядника. Вибір нормативів і методів визначення вартості будівництва виконується в процесі переговорів замовника й підрядника на етапі складання договору.
Для грамотного складання кошторису слід уникати необґрунтованість і приблизність. Всі розрахунки повинні проводитися з дотриманням норм, стандартів і правил, технічних та кошторисних. Звичайно, для цього потрібно чітке розуміння процесів, що відбуваються на будмайданчику, а також принципів ціноутворення. Для отримання цих специфічних знань інженери-кошторисники отримують спеціальне навчання.
Грамотно скласти кошторис може лише професіонал, і це – запорука успішного проведення будівельних робіт.
Array
Cхожі статті
Новий ДБН «Теплова ізоляція будівель»: що зміниться?
05.03.2017
Понижуючі коефіцієнти 0,4123 і 0,7821
20.01.2017
Етапи послідовності будівництва дерев’яного будинку
05.08.2017