Як вибрати автоматику для розпашних воріт?
До підбору автоматичної системи для розпашних воріт потрібно підходити дуже відповідально. Адже ніхто не хоче витрачати гроші на ширвжиток, який зламається вже через тиждень або максимум через півроку. А поломку може і не відремонтують, оскільки фірма, що продала неякісну модель придумає тисяча і одну відмовку, чому вони не будуть по гарантії ремонтувати зламаний привід. Особливо складно підібрати необхідну модель для розпашних воріт, оскільки потрібно врахувати багато критеріїв. Давайте розглянемо ці параметри.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Як підбирати приводи для розпашних воріт
Першим критерієм, за яким підбирають автоматику для розпашних воріт є вага стулок. Кожен виробник в технічному описі до тієї чи іншої моделі вказує максимально можливу вагу стулки, який зможе потягнути привід. Але цю вагу не можна приймати буквально, оскільки вона враховує додаткові навантаження, які можуть діяти на привід. Ці навантаження можуть бути від налиплого снігу або бруду.
Але найбільше навантаження на привід, після навантаження від ваги стулки, буде від вітру. Так як більшість воріт в Україні роблять високими і повністю обшитими, то таке навантаження буде максимальною. Її вважають на підставі даних, які відрізняються для кожного регіону. В основному таке навантаження рахують за формулою: беруть площу глухої частини полотна воріт і множать на 50-55 кг. Таким чином, якщо взяти, наприклад, стулку 1,5м*2 м, то вітрове навантаження для такої стулки буде дорівнювати 3*50 = 150 кг. Якщо вага такої стулки наприклад 150 кг, то автоматика повинна бути розрахована як мінімум на вагу 400-500 кг.
Ще одним важливим параметром, на який обов’язково необхідно звертати увагу перед покупкою – що знаходиться всередині приводу, а точніше чи немає в ньому запчастин з пластика або силуміну. Всі деталі повинні бути з металу, оскільки пластик в умовах нашого клімату довго не витримує. Те ж стосується і деталей з порошкових металів.
Знайти приводи з металевими деталями без використання пластику з кожним днем стає все складніше. Виробники ганяються за кожним клієнтом, і щоб зробити товар більш доступним за ціною, вдаються до використання більш дешевих матеріалів. Але виходячи з нашого багаторічного досвіду ми з упевненістю стверджуємо, що добре для виробників, не завжди добре для покупців. Адже пластик дуже швидко кришиться, зуби на пластикових шестернях стираються під тиском ваги стулки через дуже короткий час. Силумін також не є хорошим матеріалом для деталей приводу.
Так що перед покупкою варто обов’язково ознайомиться з «нутрощами» приводів. Якщо продавцям нічого приховувати вони з радістю розкажуть і покажуть з чого складається їх продукція.
Ще одним параметром є інтенсивність використання. За цим параметром приводи діляться на побутові і промислові. Якщо ворота відкриваються дуже часто, то необхідно купувати промислову модель, а якщо мало – побутову. Даний показник вказується в описі автоматики в процентах. Так, показник до 50% означає, що модель побутового типу, а понад 70% — промислового. Проміжні значення позначають ще напівпромисловими.
Що стосується блоку управління, то він повинен бути не тільки функціональним, але і максимально простим в налаштуванні. Таким чином його можна буде встановлювати і налаштовувати без фахівців, що дозволить заощадити гроші на оплату їх праці. Але тут перед покупкою обов’язково необхідно уточнити у продавця чи надається гарантія на куплену модель в разі, якщо її установкою будете займатися особисто Ви, а не фірма, що спеціалізується на цих роботах.
Array
Cхожі статті
Основні елементи ЛЕП
05.03.2017
Кошторис на пусконалагоджувальні роботи
23.11.2016
Кошторис на сантехнічні роботи
25.11.2016