Кошторис на водопровід
Сучасний заміський будинок немислимий без водопроводу та каналізаційної системи. Значно знизити витрати на їх облаштування допоможе заздалегідь складений кошторис. При цьому не має значення, будується новий будинок або «доводиться до розуму» стара споруда. Без грамотного проекту й розрахункового кошторису власник ризикує зіткнутися з безліччю проблем і значними додатковими витратами. Розглянемо детально кошторис на водопровід.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Професійно складений кошторис повинен брати до уваги всі особливості ділянки й самої будови. У ньому враховується величезна кількість факторів: місце забору води та її транспортування до дому, необхідне обладнання (насоси, резервуари, фільтри й т. ін.), очисні каналізаційні системи, роботи по монтажу та багато іншого.
Кошторис на водопровід і каналізацію містить розрахунок декількох основних елементів їх облаштування:
- зовнішньої мережі;
- внутрішньої мережі;
підготовчих робіт; - монтажу всієї системи.
Зовнішня мережа
Залежно від місця розташування заміського будинку, забезпечити його водою і каналізацією можна двома шляхами: під’єднатися до центральної системи або організувати автономну.
Найзручніший у виробництві та експлуатації, а також менш витратний – перший спосіб. У цьому випадку роботи зводяться тільки до прокладання труб від будови до центральної системи та підключення до неї. Зрозуміло, для цього необхідний відповідний дозвіл.
Варіант з організацією автономної системи водопроводу та каналізації більш трудомісткий і дорогий. Крім прокладки труб, у такий кошторис повинні бути закладені роботи з організації свердловин і колодязів, встановлення систем водозабору, резервуарів, локальних очисних споруд, а також супутнє обладнання та матеріали.
Який би з цих варіантів не був обраний, воду все одно слід доставити від джерела до дому, а відпрацьовані рідини – від будинку до систем водоочистки. Зробити це можна безнапірним або напірним способами.
Безнапірний спосіб передбачає, що вода без додаткового обладнання підходить до будови завдяки нахилу трубопроводу в потрібну сторону. Так само відбувається відвід від будівлі стічних вод.
Напірний спосіб вимагає установки насосів для перекачування води. Дані роботи обов'язково включаються до кошторису водопроводу та каналізації.
Внутрішня мережа
Усі труби, по яких вода розподіляється всередині будинку і підходить до сантехнічних пристроїв, а відпрацьовані стоки виводяться за межі житлових приміщень, звуться внутрішніми мережами. Починається внутрішня мережа в місці підведення води від системи водозабору до дому, закінчується – в місці виходу цих комунікацій з будови.
До кошторису внутрішньої мережі в обов'язковому порядку повинні входити:
- розробка стартової системи водораздачі та її монтаж;
- монтаж нагрівальної системи – бойлера або котла;
- безпосередньо монтаж трубопровідної мережі всередині приміщень;
- організація підведення внутрішньої мережі до точок з'єднання із зовнішньою мережею водопроводу й каналізації;
- перелік необхідного обладнання.
Підготовчі роботи
Практично всі підготовчі роботи для монтажу систем водопостачання та каналізації власники можуть провести самостійно. Однак якщо будова капітальна і в ній планується постійне проживання, є сенс не економити, а звернутися за допомогою до професіоналів. В майбутньому це може позбавити господарів заміського будинку від безлічі проблем.
При проектуванні водопровідної та каналізаційної мереж фахівці враховують безліч чинників. У першу чергу – геологічні особливості ділянки і розташування точок водозабору.
Як вже говорилося вище, підключення води в заміському будинку може здійснюватися через центральні мережі або автономні джерела. При цьому може вийти так, що точок водозабору буде кілька. У такому випадку в проект, а потім і в кошторис, повинні бути закладені роботи по монтажу додаткових стояків, септиків та іншого обладнання. Потім необхідно підібрати сантехнічні пристрої та розробити проект внутрішньої розводки водопровідної та каналізаційної мереж.
Кінцевим етапом є безпосередньо підготовка кошторису готового проекту.
Монтаж
Проектна документація повинна точно визначати всі параметри трубопровідної мережі. Особлива увага приділяється розмірам труб. Неправильно підібраний діаметр може принести власникам заміського будинку безліч незручностей, а саму систему швидко зробити непридатною.
Дуже важливий і проект монтажу комунікацій усередині будови. Необхідно брати до уваги відстань між водопровідними та каналізаційними трубами, місця установки вентилів та іншого сантехнічного обладнання. При необхідності посилення напору води в кошторис також закладається монтаж додаткових насосів. Аби уникнути проблем, слід врахувати і розташування інших комунікацій всередині будинку – газових труб і теплових комунікацій.
Не менше особливостей у монтажі зовнішньої мережі. Водопровідні труби повинні закладатися на таку глибину, де ґрунт вже не промерзає в люті морози. Каналізаційні труби повинні лежати ще глибше, як мінімум на 0,4 м. Крім того, в місцях з'єднання чавунних деталей з пластиковими конструкціями в обов'язковому порядку повинні встановлювати сталеві кожухи.
Враховуватися при монтажі повинні й норми СНіП. Це дозволить не тільки запобігти аварії, але й уникнути неприємних розмов з державними чиновниками.
Всі перераховані вище роботи та їх вартість, а також перелік усіх необхідних матеріалів обов'язково закладаються у розрахунок. Отриманий в результаті кошторис дозволить в значній мірі полегшити задачу організації водопровідної та каналізаційної мережі заміського будинку, а в більшості випадків і знизити витрати.
Array
Cхожі статті
Кошторис на водопостачання
25.11.2016
Кошторис на зовнішнє освітлення вулиць
26.11.2016
Кошторис на сантехнічні роботи
25.11.2016