Проектування будинків
Проектування будинків – це перший і, мабуть, найважливіший крок на шляху до втілення мрії про власний будинок. Важливість і відповідальність цього етапу в тому, що він дозволяє детально уявити майбутнє будову, поки ще не закладено ні одного камінчику у фундамент. До того як ви почали витрачати фінанси на будівництво, ви можете продумати, де у вашому будинку буде розташований той чи інший елемент, щоб зробити житло максимально комфортним, функціональним і таким, що відповідає вашим вимогам і смакам.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Як можна придбати проект
Якщо ви зважилися на будівництво будинку, у вас є дві можливості придбати проект: замовити типовий проект або скористатися послугами архітектора. Типові проекти є в каталозі у кожної будівельної організації. Попри те, що це дешевше, такий варіант не найкращий, адже типовий проект не враховує ваших власних побажань. Якщо щось у запропонованому проекті вас не влаштує, знадобиться доопрацювання, яке вимагатиме додаткових витрат.
Індивідуальне проектування будинку не тільки дозволяє врахувати всі ваші побажання, але і втілить у життя навіть найсміливіші фантазії. Складання проекту має кілька етапів:
- передпроектна підготовка;
- виготовлення ескізу;
- створення робочого проекту;
- розробка інженерного проекту.
Передпроектна підготовка – це виїзд проектувальника на місцевість для замірів і спостережень. На етапі виготовлення ескізу замовник може внести корективи в інтер'єр будинку і екстер'єр приміщень. Коли побажання замовника враховані, настає черга складання робочого проекту.
Остання частина його розробки – складання кошторису. Тут замовник може оцінити майбутні фінансові вкладення, щось додати або від чогось відмовитися. Після цього виготовлений та затверджений проектувальником і замовником робочий проект готується для того, щоб інженери на будівельному майданчику могли врахувати всі нюанси. Так складається інженерний проект, що включає документацію з систем опалення, водопостачання, електропостачання та ін.
З вищесказаного стає ясно, що проектування будинків вимагає інженерних знань і навичок. Тільки досвідчений проектувальник може скласти проект комфортного і безпечного житла. Тому співпрацювати варто тільки з проектно-будівельними організаціями, які добре себе зарекомендували.
Array
Cхожі статті
Як побудувати будинок. Поради
04.12.2019
Особливості вибору вторинної нерухомості в місті
17.01.2024
3D шпалери, фото на стіну
17.08.2017