Етапи послідовності будівництва дерев’яного будинку
Будь – який процес має послідовність. Будівництво не є виключенням з цього правила. Щоб не випустити якогось етапу, ми коротко опишемо послідовність будівництва дерев’яного будинку.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
На першому етапі підготовки до будівництва необхідно вибрати земельну ділянку під майбутню забудову. Слудуючим кроком є вибір типового проекту забудови дерев’яного будинку або індивідуальний проект, підготовлений ліцензованою проектною організацією. Потім потрібно зробити попередню розмітку під фундамент. З метою підготовки належного фундаменту під майбутню будівлю, необхідно підготувати траншеї для подальшої заливки основи або встановлення бетонних блоків. За допомогою спеціального пристрою визначити нульову відмітку по всьому периметру фундаменту. Це необхідно для подальшого рівномірного будівництва стін будинку. Першими зводяться несущі стіни, а потім перекриття, внутрішні стіни, масандри, сходи. З метою забезпечення теплоізоляції, перекриття будівлі облаштовується матеріалами, які мають низьку теплопровідність. Також надалі проводять утеплення і самих стін.
Другим етапом є розпланування та розміщення інженерної мережі, як включає в себе системи водопостачання, водовідведення, газопостачання, електропостачання та вентиляції. При монтажу внутрішнього обладнання (опалювальні пристрої, газові та електроплити, водо нагрівні колонки) потрібно враховувати протипожежні правила безпеки.
Третій етап – зведення покрівлі. Здійснюється перев’язка несучої основи (сволока) з стропилами, які призначені для закріплення на них покрівельного матеріалу - шиферу, металочерепиці, андуліну. Також прокладається гідроізоляція, необхідна для того, щоб уникнути потрапляння вологи всередину, адже вона сприяє постійній вологості та появі грибків.
Четвертий етап - монтаж вікон та дверей. Проводиться за рахунок дерев’яних чи металопластикових конструкцій, з подальшим закріпленням монтажною піною. Під впливом зовнішніх факторів – сонце, дощ – монтажна піна здатна руйнуватися, щоб цього уникнути, потрібно її ззовні заробити, наприклад пошпаклювати.
П’ятий етап - підготовка основи для підлоги. На цьому етапі здійснюються роботи по заливці цементної суміші з додаванням до неї керамзиту, дотримуючись будівельних пропорцій 1:3. Ця основа придатна для настилання на неї ламінату, паркету, лінолеуму, керамічної плитки. Також можливе утеплення підлоги.
Потім, за бажанням, виконують облицювання внутрішніх стін. В дерев’яних будинках, в основному, ці роботи не виконуються, так як дерево саме по собі має гарний вигляд. Надалі виконують всі внутрішні роботи, працюють над створенням інтер’єру кімнат та ін.
Ну от і все, залишилося відмітити новосілля в своєму новому дерев’яному будинку!
Array
Cхожі статті
Розробка кошторисної документації
18.08.2017
Таблиця – перевід дюймів в мм для труб
04.03.2019
Програмний комплекс АВК 5
18.04.2020