Понижуючі коефіцієнти у кошторисі
Понижуючі коефіцієнти в кошторисі. Застосування понижуючих коефіцієнтів 0,4123 та 0,7821 – при розрахунку загальновиробничих витрат у складі договірної ціни і при взаєморозрахунках за виконані роботи.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Слід зауважити, що ряд замовників і працівників контролюючих фіскальних органів вимагає застосування цих коефіцієнтів. Так, ДБН регламентує метод, за допомогою якого можна визначати дані показники. За основу беруться витрати попереднього звітного періоду по підрядній організації.
Отримані результати в обов'язковому порядку вимагають узгодження з замовником, після чого їх можна застосовувати у взаєморозрахунках за виконані роботи.
Питання визначення витрат на виробничу та адміністративну діяльність будівельних компаній були чітко регламентовані в окремому стандарті ДСТУ-Н Б Д.1.1-3, що діяв до 2013-го. Даний аспект враховувався, коли розроблялися Національні стандарти України щодо визначення вартості будівельних робіт та витрат, пов'язаних із загальновиробничою і адміністративною діяльністю підприємства.
У стандарті чітко прописано, що провести розрахунок коштів на покриття решти статей ОПР можна, згідно нормативно-розрахункової кошторисної трудомісткості робіт, що передбачені у прямих витратах, і усереднених показників.
Підрядний спосіб виконання робіт не передбачає використання будь-яких понижуючих коефіцієнтів до усереднених показників, оскільки це не регламентовано у стандарті. Так, п. 4.2.4 документа вказує на те, що понижуючий коефіцієнт 0,6 слід застосовувати до підприємств, що здійснюють будівництво господарським способом, відповідно до показників, зазначених у додатках Б і В.
У випадках, коли потрібно визначити загальновиробничі витрати, які входять в ціну пропозиції учасника конкурсних торгів, підрядними організаціями використовуються розрахунково-аналітичні методи.
Згідно п.4.3.1 ДСТУ-Н Б Д.1.1-3:2013 «Настанови щодо визначення загальновиробничих і адміністративних витрат та прибутку у вартості будівництва» при розрахунку договірної ціни розмір загальновиробничих витрат обчислюється розрахунково-аналітичним методом на підставі аналізу цих витрат за попередній звітний період, а при розрахунку інвесторського кошторису використовуються усереднені показники ЗВВ.
Таким чином, обчислюється заробітна плата цілого ряду працівників, зазначених у документі, покриваються інші загальновиробничі витрати, згідно з витратами, які були у попередньому періоді. Згідно з даними статтями, враховуються потужність організації та обсяг робіт, які потрібно виконати.
Фахівці сервісу ukrsmeta.ua нададуть вам кваліфіковану консультацію з усіх питань, пов'язаних з використанням знижувальних коефіцієнтів у галузі будівництва.
Ціна пропозиції також залежить від відрахувань, які робляться на підставі загальнодержавних нормативних норм, сюди також входять відрахування на пенсійне та соціальне страхування. Вони беруться із заробітної плати працівників, які виконують роботи будівельного характеру, а також водіїв будівельних машин і ряду інших працівників даної сфери.
Крім усього іншого, величина вартості пропозиції залежить також від цілого ряду інших факторів. Так, на неї безпосередньо впливають витрати на ОПР за попередній період. Усі ці показники вимагають обов'язкового узгодження із замовником робіт, оскільки вони беруться для проведення взаєморозрахунків за весь обсяг виконаних робіт.
На підставі усереднених показників, які вказані в додатках Б і В, замовник може зіставити величину загальновиробничих витрат, які обчислюються в інвесторської кошторисної документації, з такими самими витратами на виробництво, розрахунки та обчислення по якій були зроблені фахівцями підрядної організації, для того щоб обчислити ціну пропозиції учасника конкурсних торгів.
Слід зауважити, що положення договору підряду дозволяють уточнити показники загальновиробничої вартості та дізнатися всі деталі. З цього випливає, що ряд замовників і представники контролюючих органів не мають права вимагати застосування понижувальних коефіцієнтів у розрахунках ОПР, які входять до складу договірної ціни, а також у процесі проведення взаєморозрахунків за виконані роботи.
Збірник «Ціноутворення в будівництві», № 7, липень 2002, стор. 22, наводить лист Держбуду, в якому вказується структура ОПР, облік яких провадиться на підставі норм відповідних загальнодержавних положень. Таким чином, тут розглядається заробітна плата працівників керівних посад будівельних організацій, а точніше, їх відокремлених виробничих структурних підрозділів. Вказується, що витрати передбачаються на відрахування у фонд загальнодержавного соціального страхування.
Крім цього, регламентується перелік інших витрат, пов'язаних з фінансуванням цих підрозділів. Якщо ж структура підрядної організації не передбачає наявності цих підрозділів, зазначені вище показники уточнюються, і для цих цілей застосовуються відповідні понижуючі коефіцієнти, що дозволяють визначити витратну частину підприємства на підставі усереднених показників.
Array
Cхожі статті
Понижуючі коефіцієнти 0,4123 і 0,7821
20.01.2017
Робочий проект будівництва індивідуального житлового будинку
05.03.2017
М’які вікна — їх переваги та особливості
23.12.2023