Підвісна стеля типу Армстронг
Ця стаття присвячена одному з найбільш популярних, особливо в офісних приміщеннях, видів стелі – Підвісна стеля типу Армстронг.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
У багатьох при прочитанні заголовка цієї статті, напевне, виникло питання: чому саме «Армстронг»? Відповідь більш ніж проста – цей тип підвісної стелі є найбільш якісним і вдалим прикладом для опису монтажу конструкцій даного типу. Перед початком монтажу стелі необхідно ретельно розмітити і підготувати поверхню (особливо стіни) для кріплення пристінних куточків.
Прошу зауважити, що на початку необхідно саме розмітити ту область, де кріпитиметься пристінний куточок. Це значно полегшить подальші дії з огляду на те, що стіни часто вирівнюють гіпсовими шпаклівками. І, наперед розмітивши область кріплення пристінного куточка, обробники приділять особливу увагу цій зоні при шпаклівці стін, оскільки чим рівніша ця ділянку стіни, тим легше можна буде закріпити пристінний куточок, і тим естетичніше це буде виглядати – без зайвих ям, западин та інших нерівностей.
Після того як належним чином підготовлені стіни, перед початком монтажу пристінного куточка за допомогою гідроуровня та шнура необхідно розмітити горизонтальний рівень розташування даного куточка. Для монтажу куточка знадобиться дюбель швидкого монтажу (зазвичай беруть такий розміром 6х40 мм), перфоратор і бур діаметром 6 мм. Пристінний куточок змонтований.
Щоб приступити до наступного етапу, необхідно знову ж таки виконати якісну розмітку розташування стельових плит підвісної стелі, а також місць кріплення несучих Т-профілів. Розмір стельових плит становить 600х600 мм. Виходячи з цього, симетрично центру приміщення виконуємо розбивку.
Несучі Т-профілі кріпляться до стелі за допомогою даних елементів:
- 1– спиця з гачком, яка тримає Т-профіль;
- 2 – спиця з «вушком», яка кріпиться до стелі за допомогою дюбеля швидкого монтажу з грибком. Цей момент дуже важливий. Якщо для цієї мети взяти дюбель б/м без грибка, він просто надійно закріпить спицю до стелі;
- 3 – кріплення «метелик», яке з'єднує між собою обидві спиці.
Даний кріпильний елемент складається з трьох вище перерахованих складових. Монтується він по всій довжині підвісної стелі з кроком 1200 мм в обох напрямках. Саме така конструкція забезпечує надійність і швидкість монтажу несучих Т-профілів.
Дані Т-профілю бувають трьох розмірів: напрямні – 3600 мм, вони монтуються в першу чергу, і поперечні Т-профілю – 1200 мм і 600 мм. Після того як закінчено монтаж всіх несучих Т-профілів, виконується розводка електрокабелів та інших необхідних комунікацій. З метою безпеки в місцях розташування елементів освітлення (найчастіше це бувають растрові світильники) необхідно додатково розташувати вертикальний елемент кріплення.
На фінішному етапі виконуємо монтаж стельових плит, після чого підвісна стеля набуває привабливий і естетичний вигляд.
На завершення хотілося б зауважити, що на сьогодні існує маса виробників елементів підвісної стелі, і останні часто не сумісні між собою, тому враховуйте цей момент при покупці.
Array
Cхожі статті
Кошторис витрат зразок
23.12.2019
Зразок кошторису
15.03.2024
Будівельні роботи та розцінки
26.01.2019