Кошторис-приклад
Кошторис-приклад. Жодне будівництво або ремонт не може обійтися без кошторису, якщо за справу береться серйозна організація. За якістю і повнотою проектно-кошторисної документації можна судити про репутацію компанії – виконавця робіт. Кошторис настільки важливий, що від нього безпосередньо залежать вигода замовника й прибуток підрядчика. Вона дозволяє проаналізувати обсяги та узгодити вартість робіт, спланувати фінансові вкладення й проводити взаєморозрахунки. Кошторис-приклад – це зразок того, як складається такий документ.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Простий приклад кошторису на електромонтажні роботи
Кошторис складається на підставі робочої документації. У нашому прикладі це проектна документація – розрахунок, який містить план приміщення та схему розміщення в ньому електрообладнання. Для його розробки застосовувалися технічні умови, отримані у компанії – постачальника послуг.
Варто відзначити, що складання кошторису для бюджетних підприємств строго регламентовано державними нормативами, і для її складання використовуються збірники розцінок для ремонтних і монтажних робіт. У приватному будівництві ці норми мають рекомендаційний характер. Однак важливо, щоб розцінки на роботи й матеріали були узгоджені з ринковими. Якщо є сумніви у правильності складання кошторису або адекватності розцінок, можна проконсультуватися зі кошторисником, а ще краще – зробити перевірку кошторису. Коли йдеться про великий проект, додатково витрачені на перевірку кошти можуть окупитися економією внаслідок обґрунтовано переглянутих цін. Ми виконуємо розробку й перевірку кошторисної документації. Приклад кошторисів, складених нами, ви можете завантажити з нашого сайту.
Для прикладу, в кошторисі на електромонтажні роботи в новому будинку можуть бути враховані наступні позиції:
- штроблення стін;
- пробивання отворів у стінах і перекриттях;
- монтаж електротехнічних точок (розеток, світильників, коробок);
- навішування люстр і бра;
- монтаж і підключення приладу обліку;
- монтаж і підключення автоматичних вимикачів;
- монтаж заземлення;
- прокладка кабелю;
- пусконалагоджувальні роботи;
- придбання і доставка обладнання та матеріалів;
- проведення необхідних узгоджень;
- зарплата робітників;
- кошторисний прибуток підрядника.
Завдяки проекту ми можемо розрахувати кількість матеріалів, які необхідно закупити, а також майбутній обсяг робіт. Це найважливіший етап складання кошторису. Коли кошторис складено, переходять до процесу узгодження, під час якого можна внести зміни в проект. Після узгодження цей документ отримує юридичну силу і служить для вирішення будь-яких спірних питань.
Array
Cхожі статті
Будівельні роботи та розцінки
26.01.2019
Підвісна стеля типу Армстронг
15.11.2019
Кошторис витрат зразок
23.12.2019