Кошторис витрат
У кошторисній справі є поняття «кошторис витрат». Відомо, що кошторис – це фінансовий документ, який визначає напрям витрачання коштів. Але чим він відрізняється від інших видів кошторисів і коли застосовується? Про це та про те, як скласти кошторис витрат, піде мова у цій статті.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Що таке кошторис витрат?
Кошторис витрат – це кошторисна документація, що описує всі плановані на майбутній календарний період витрати підприємства. Вона включає суми, що витрачаються на виробництво продукції або надання послуг та їх реалізацію, ресурси, управління й оплату послуг персоналу, а також інші витрати, пов'язані з основною його діяльністю й допоміжними виробничими процесами.
Складання кошторису витрат продиктовано необхідністю узгодження різних видів економічного планування підприємства. Цей документ відповідає на питання про склад витрат виробництва, а не про направлення витрат. Складаючи цей кошторис, фахівець зосереджується на тому, що включено до витрат виробництва. Його статті у своїй основі однакові для всіх видів виробництва й надання послуг.
Як скласти кошторис витрат?
Кошторис витрат нагадує матрьошку: головний документ включає локальні статті, які складаються з дрібніших. Для кращого розуміння наведемо приклад. Розрахунок кошторису витрат починається зі складання кошторисів для допоміжних відділів виробництва, тому що вартість їх роботи входить у підсумкову вартість основної продукції або послуг, що надаються підприємством. Потім складаються кошториси витрат відділів, які виготовляють основну продукцію, а в підсумку розраховується кошторис витрат цілої організації. На підставі цих документів можна зробити висновок про собівартість продукції підприємства або послуг, що надаються організацією.
Типовий кошторис складається з наступних статей:
- Матеріальні витрати (сировина, покупні комплектувальні деталі, напівфабрикати, паливо, запасні частини та ін.).
- Витрати на оплату праці робітників та адміністративного персоналу (заробітна плата, премії, оплата відпусток та лікарняних, інші виплати).
- Амортизаційні відрахування (за основними й нематеріальними активами).
- Соціальні відрахування.
- Інше (витрати на рекламу та збут продукції, господарські витрати, оплата послуг підрядних організацій).За основу при складанні кошторису прийняті чинні ринкові ціни на продукцію, що випускається, або послуги, що надаються, а також ціни, за якими було реалізовано продукцію за минулий звітний період.
Array
Cхожі статті
Влаштування гіпсокартонної перегородки
14.10.2016
Кошторис-приклад
05.12.2019
Будівельні роботи та розцінки
26.01.2019