Кошторис на реконструкцію
Не тільки будівництво, а й реконструкція об'єктів нерухомості повинна виконуватися згідно з проектною документацією. А кошторис – важлива частина проекту, яка визначає, скільки коштів буде потрібно. Цей документ допоможе прогнозувати витрати на покупку матеріалів і виконання робіт. Кошторис на реконструкцію допомагає оцінити час, який буде витрачено на реалізацію проекту та його економічну доцільність. Далі ми докладніше розглянемо це питання.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Навіщо потрібен кошторис на реконструкцію
На виконання робіт з реконструкції планується бюджет і виділяються кошти. Це стосується як великих, так і малих проектів. Які суми можуть бути витрачені на виконання того чи іншого виду робіт? Як збалансувати витрати на роботи, кожна з яких важлива для досягнення кінцевого результату реконструкції? Грамотно виконати всі ці операції допоможе складання кошторису. Таким чином, кошторис на реконструкцію визначає кількість коштів, які потрібні на виконання всіх робіт по проекту.
З іншого боку, виконавця цікавить економічна привабливість проекту. Кошторис оцінює собівартість робіт і можливий прибуток підрядника.
Що враховується при складанні кошторису на реконструкцію?
Під реконструкцією мається на увазі часткова або повна зміна параметрів будівлі. Для грамотного складання кошторису необхідно врахувати наступні фактори:
- Характер робіт. При реконструкції можуть виконуватися такі роботи:
- Перепланування житлових приміщень або виробничих площ.
- Зміна архітектурних рішень будівлі.
- Заміна інженерних мереж і обладнання.
- Прибудова додаткових площ або виконання надбудов.
- Чи є необхідність у реставрації окремих елементів, тобто чи потрібно відновлювати зовнішній вигляд інтер'єру або екстер'єру будівель.
- Обсяги майбутніх робіт.
- Тип будівлі або споруди, що потребує реконструкції. Її конструкційні особливості.
- Які матеріали потрібні для виконання роботи?
- Чи необхідно залучення фахівців, та яких?
- Яке знадобиться обладнання або спеціальна техніка?
Детальний опис процесів важливий як для замовника, так і для виконавця робіт. Складанням кошторису займається інженер-кошторисник у штаті підрядної організації, яка виконує реконструкцію. Якщо такого немає, кошторис складає організація, яка на цьому спеціалізується. Кошторисну документацію можна перевірити чи захистити в сторонній, не зацікавленій в проекті фірмі.
Array
Cхожі статті
Кошторисна документація
04.12.2019
Скільки коштує збудувати будинок ціна
25.11.2019
Як правильно перевіряти кошторис підрядника
30.12.2019