Кошторис на будівництво каркасного будинку
Кошторис на будівництво каркасного будинку зазвичай складається з операцій, що включають земельні роботи, зведення фундаментної основи, стінових конструкцій, елементів покрівлі. Значну частину розрахунку складають оздоблення каркаса зовні, установка дверей і віконних прорізів, внутрішнє оздоблення.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Кошторис на будівництво каркасного будинку складається на основі робочого проекту, відомостей потреби в матеріалах і робочій силі, розрахунків роботи машин і устаткування. Зазвичай він складається з будівельної та інженерної частин, має локальні кошторисні розрахунки, що стосуються певних видів робіт. Вони підлягають підсумовуванню і оформленню у вигляді узагальненого кошторису. На їх підставі розробляється загальний розрахунок на зведення каркасного домобудівництва.
Кошторис
У ньому наводяться витрати, рознесені по різних роботах. Кошторисний розрахунок, що стосується будівельної частини, робиться за окремими видами робіт.
До початку будівництва слід ознайомитися з усіма позитивними й негативними сторонами каркасного домобудівництва. Не володіючи негативними моментами, можна зустрітися з деякими проблемами, що може призвести до нераціональних витрат і підірвати комфортне проживання у будинку.
Маючи у своєму розпорядженні інформацію про негативні моменти, властиві каркасному житловому будівництву, можна звести проблеми до мінімуму.
ЗЕМЕЛЬНІ РОБОТИ
Кошторисний розрахунок, що стосується цього виду робіт, дозволить визначити суму витрат, пов'язаних з підготовчими операціями на земельній ділянці при підготовці її до будівництва. Для побудови каркасного будинку розробляється план ділянки і траншей, необхідних для комунікацій і мереж. Для побудови на стрічковому фундаментні з технічним поверхом потрібен котлован, який може бути виконаний вручну або за допомогою землерийної техніки. Матеріальні витрати на підготовку до зведення фундаменту, зазвичай мінімальні.
ФУНДАМЕНТНІ РОБОТИ
Особливість зведення житлового будівництва на базі каркаса – застосування технологій з полегшеним фундаментом. Можна використовувати стрічковий або палевий фундамент з дрібним заглибленням. У кошторисі на фундамент слід враховувати, що будуть застосовуватися такі матеріальні ресурси:
- - палі (забивні або гвинтові);
- - бетон або компоненти для його приготування на будмайданчику.
До кошторисних розрахунків по влаштуванню фундаментної основи додається розрахунок потреби в матеріалах і робочій силі, машинах (механізмах).
СТІНОВІ КОНСТРУКЦІЇ
В основі домобудівництва – створення каркаса, який зазвичай виготовляють з лісових матеріалів (бруса). У розрахункових документах наводяться відомості із зазначенням необхідної кількості бруса, розраховується матеріал, реквізит для того, щоб зробити обшивку каркаса. Зазвичай для цього застосовуються готові панелі або звичайні горбила. Стінові панелі можуть обшивати щитами з лісових матеріалів (деревностружкові плити, фанера, дошка). Стінові конструкції нагадують собою сендвіч, що зовні і всередині має різноманітні утеплювачі та пароізолюючі матеріали.
ДАХ І МАТЕРІАЛИ ДЛЯ НЬОГО
Кошторисний розрахунок за матеріалами для влаштування даху готується з урахуванням конструктивних особливостей і складнощів геометрії. Односхила покрівля представляється найбільш дешевим варіантом, дах зі складною конфігурацією буде складнішим за конструкцією і дорожчим по грошах. Потрібно замовити матеріали з поправкою на відходи, додати витрати на застосування підйомних механізмів і врахувати роботу на висоті (використовуються коефіцієнтні поправки). Слід спланувати утеплення і захист від вітру, влаштування системи водозливів.
Роботи з оздоблення
Зведеному каркасу потрібно обробка матеріалами зовні будівлі. Матеріали для зовнішньої обробки є утеплювачами для стін. Оздоблювальні матеріали для зовнішніх робіт мають великий вибір, тому вони закладаються у технічну документацію та узгоджуються із замовником.
ВІКНА ТА ДВЕРІ
Ці роботи вимагають складання окремих кошторисів. Чи не в кожній будові можна відразу ж встановлювати вікна і двері на постійно. Зазвичай дається час на усадку споруди, і потрібне зміцнення його прорізів обсадочковими колодками.
Оздоблювальні роботи всередині будівлі
Внутрішні роботи оформлюються у вигляді окремих кошторисів. В основу може бути покладено проектне рішення, і від нього надалі підбираються матеріали і технології, які закріплюються в кошторисному розрахунку.
Інженерна частина проекту
Інженерну частину складають кошторисні розрахунки по влаштуванню водопроводу і системи каналізації, на опалювальне обладнання, роботи по вентилюванню споруди.
Енергозабезпечення
Враховує витрати по підключенню, роботи, спрямовані на забезпечення працездатності мереж під навантаженням.
Array
Cхожі статті
Як вибирати фурнітуру для відкатних воріт
05.12.2023
Кошторис на будівництво дороги
04.03.2019
Будівельні технології. Кошторис
11.10.2016