Кошторис бюджетної установи
Кошторис - це ключовий документ, що відіграє важливу роль в діяльності установ, що фінансуються держбюджетом. Він складається, розраховується і затверджується в законному порядку, передбаченому Кабміном України. Але навіщо бюджетній установі потрібен кошторис?
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Призначення і основні складові кошторису бюджетної установи
Кошторис бюджетної установи - це план, згідно з яким отримується прибуток і здійснюється витрачання коштів. Він дає повноваження організації на ведення фінансової діяльності і регламентує величину і напрямок грошових потоків, які використовує організація для здійснення своєї діяльності. Кошторис має юридичне значення, оскільки ним визначаються повноваження керівника установи, стосовно розпорядження бюджетними коштами, а також обов’язки контролюючих органів щодо перевірки використання установами виділених фінансових ресурсів. Кошторисна документація розробляється на основі лімітних довідок, відомості з яких також визначають витрати організацій, що освоюють бюджетні кошти. Про них йтиметься нижче.
Такий кошторис складається з двох частин:
1. Загальний фонд.
2. Спеціальний фонд.
Кошти, внесені в загальний фонд, витрачаються на виконання основних функцій, визначених статутом установи. Спеціальний фонд описує кошти, що надходять для виконання пріоритетних завдань і заходів. Основна умова - такі заходи повинні бути пов'язані з діяльністю установи.
Існує ще одна частина кошторису - план асигнувань. Він також має бути в обов’язковому порядку складений і затверджений бюджетними організаціями. План помісячно розподіляє асигнування, затверджені в загальному фонді кошторису, згідно скороченої форми економічної класифікації.
Хто складає кошторис бюджетної організації?
За складання кошторисної документації несуть відповідальність керівники бюджетних установ. До їх компетенції відноситься отримання асигнувань, право отримувати та розпоряджатися коштами з бюджету. Такі особи називаються розпорядниками коштів. Вони мають різні права. Окремо виділяються головні розпорядники, та розпорядники другого і третього ступеня. Всі розпорядники є керівниками установ, що фінансуються бюджетом. Повноваження розпорядників першого рівня затверджуються шляхом бюджетних призначень. Підпорядковані їм розпорядники уповноважені розподіляти фінанси з метою виконання функцій організації або направляти їх підпорядкованим одержувачам.
Array
Cхожі статті
М’які вікна — їх переваги та особливості
23.12.2023
Покрівля і металочерепиця
15.10.2017
Приватний кошторисник або кошторисна компанія?
25.11.2016