Як скласти кошторис на ремонт квартири
Приступаючи до ремонту в своїй квартирі, кожен прагне з'ясувати, а скільки ж це задоволення коштуватиме? І ось тут з'являються перші складності. Як же це порахувати? Багато хто чув, що визначити вартість ремонту можна, якщо скласти кошторис. Але знову ж таки питання: як скласти кошторис на ремонт квартири? Фахівці вважають, що процес складання кошторису складається з двох частин: технічної та творчої. Як це розуміти?
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Технічна частина. Вона вимагає від автора знання технологічного процесу ремонтних робіт, а також уміння визначити їх обсяг.
Творча частина. Ця робота вимагає від автора знання нормативної бази та вміння правильно застосувати необхідні коефіцієнти, пов'язані зі складністю окремих видів робіт. Творчість має виявлятися і при визначенні вартості будівельних матеріалів. Для цього автор повинен добре знати ринок будівельних матеріалів.
Скласти кошторис на ремонт квартири
Уданому матеріалі розглядатимуться специфічні нюанси при самостійному складанні кошторису.
Будь-який кошторис повинен складатися мінімум з трьох розділів:
- вартість технологічного процесу, пов'язаного з ремонтно-оздоблювальними роботами;
- вартість будівельних матеріалів;
- вартість інших видів робіт (прибирання і вивезення сміття, його пакування, послуг дизайнерів та інш.).
Чим більше у кошторисі буде враховано побічних дій, тим якіснішими будуть розрахунки, і точніше визначатиметься підсумкова сума.
При складанні кошторису фахівці рекомендують дотримуватися такої послідовності:
1. Визначення переліку об'єктів, у яких проводитиметься ремонт. Наприклад, коридор, спальня, кухня і далі за списком.
2. Визначення виду ремонту: капітальний, поточний або косметичний.
3. Рішення дизайнерських питань.
4. Складання списків технологічних операцій.
5. Складання обсягу робіт шляхом виміру габаритів об'єктів під технологічні операції.
6. Складання вартості технологічних робіт з урахуванням чинних розцінок і коригувальних коефіцієнтів на складність робіт. Якщо в процесі ремонту будуть проводитися роботи в мережах електро-, водо- чи теплопостачання, то розрахунок їх вартості визначається у додаткових додатках до загального кошторису.
7. Розрахунок кількості будівельних і витратних матеріалів. Визначення їх вартості.
8. Розрахунок робіт і вартості доставки будівельних матеріалів, вивіз сміття та інших супутніх робіт.
При визначенні повної кошторисної вартості ремонту рекомендується отриману суму збільшувати приблизно на 10%. Це попереджує невраховані роботи при складанні кошторису або покриття витрат на підвищення вартості будівельних матеріалів.
Для новачків існують спеціальні шаблони складання кошторисів. Їх можна знайти в інтернеті, і вони розроблені для різних випадків.
Звичайно, скласти такий кошторис зможе не кожен. Якщо замовник не може сам скласти кошторис, або у нього досить виділених на ремонт коштів, то він має змогу залучити для цього спеціальні фірми. Такий кошторис зобов'язані скласти підрядні організації, але вони в загальну вартість ремонтних робіт обов'язково включать і витрати на складання кошторису.
Array
Cхожі статті
Кошторис на покрівельні роботи
17.09.2023
Кошторис на ремонт офісу
05.03.2017
Як скласти кошторис на оздоблювальні роботи
08.02.2024