Гарантії на роботи при розробці кошторисної документації
Під час будівництва об'єкта, його ремонті, при обслуговуванні комунікацій і так далі необхідно складати кошторисну документацію. І тут потрібно відзначити, що при розробці кошторисної документації кошторисник повинен виконати ще безліч інших робіт. Так, існує дуже важлива робота - підготувати кошторисну документацію на перевірку органам, захистити її перед замовником. Згідно з правилами, кошторис перевіряють на експертизі. Крім того, документ повинні схвалити такі інстанції, як інвестор, банківські працівники, а також сам замовник.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Ми ж маємо зовсім інший підхід. Справа в тому, що якщо кошторис не прийняли з певних причин, то як би вона грамотно не була створена - документація нічого не буде коштувати. Отже, професіонали завжди роблять все можливе, щоб кошторисна документація мала свого роду захист. Так, ми проводимо обгрунтування використовуваних розцінок, враховуємо додаткові зміни, вносимо нові коефіцієнти. Отже, доводиться міняти порядок будівельних і монтажних робіт. Іноді вводяться нові роботи, які з самого початку не були враховані технічним завданням.
Проте, є деяка застереження. Наша компанія не дає стовідсоткової гарантії на те, що кошторис успішно пройде всі перевірочні етапи. Ніхто не вводить в оману замовників, тому відразу повідомляємо цю інформацію. Така ситуація пояснюється декількома причинами.
Перш за все, орган, який буде перевіряти кошторис, наприклад замовник, буде диктувати свої умови. Отже сума може бути урізана, так як замовник, наприклад, вважає: так буде краще. При цьому може не бути об'єктивних причин. Крім того, дуже часто урізує кошторис не саме фахівець кошторисник, а генеральний директор або головний менеджер. У такій ситуації очевидно, що суперечки ні до чого не приведуть.
Не завжди перевірку кошторису веде справжній професіонал. На практиці дуже часто перевіркою кошторису займається особа, яка не знає навіть основних положень кошторисної документації. Є такі люди, які перевіряють кошторис ще за старими правилами, не актуальним для нашого часу. У той же час директор цілком довіряє особі, яка робить перевірку кошторису. В такому випадку теж немає сенсу про щось сперечатися, посилаючись на правила складання кошторису, на економічні показники. Всі суперечки не принесуть позитивних результатів.
Підрядник отримує кошторис від субпідрядника. У документах все вказано правильно, аж до граматики. Суми відповідають реальності, справжнім роботам, які потрібно буде провести на той чи інший об'єкт. Однак підрядник впевнений в тому, що замовник назве тільки ту суму і не інакше, яка йому подобається. Отже, кошторисна документація передається замовнику, а підряднику сума урізається від 20 до 40 відсотків. Все залежить від того, наскільки жадібна людина. Тут також немає сенсу щось доводити, оскаржувати.
Можна ще дуже довго перераховувати випадки, коли оспорювання і доведення правдоподібності даних в кошторисі не принесе позитивних результатів. Практика показує, що при наполегливості замовник може псіханути, після чого займеться пошуком поміркованого підрядника, який не буде сперечатися.
Проте, наша компанія завжди намагається вести переговори з тими людьми, які перевіряють кошторисну документацію. Фахівці використовують свій багаторічний досвід, намагаючись переконати людей, які до кінця не розуміють суті важливої документації. Як правило, ми домовляємося, підтверджуючи правдивість і обгрунтованість складеної кошторису.
Array
Cхожі статті
Безкаркасні меблі: як вибрати крісла та дивани
21.12.2023
Державні стандарти України – ДСТУ
25.11.2016
Затверджено Порядок розрахунку кошторисної зарплати при визначенні вартості будівництва
14.04.2017