Догляд за дерев’яним будинком
Останнім часом зведення будинків з дерева набуло значної популярності. Ця тенденція пояснюється тим, що дерев’яні будинки мають багато переваг. Перш за все, такий будівельний матеріал як дерево, ідеальний для створення будинків будь – яких конструкцій. Цей матеріал екологічний, має відмінну якість «дихати», тобто повітрянопроникний, також тривалий в експлуатації. Завдяки своїй, відносно, невеликій вазі, не створюючи значних загрузок на фундамент, на його зведення ви витратите значно менше коштів.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Але маючи безліч переваг, існують і недоліки, одним із них є чутливість до вологи, що може спричинити появу грибків, плісняви, бактерій, тріщин та деформацій. Перелічених неприємностей дуже просто уникнути, шляхом правильного догляду за дерев’яним будинком. Зараз існує безліч засобів, які надійно захистять ваш будинок від найрізноманітніших факторів впливу.
Враховуючи досить прості поради по догляду за дерев’яним будинком, ви збережете його надійність та привабливість на довгі роки.
1. Щоб продовжити термін експлуатації будинку, після закінчення зими та перед початком осені, потрібно обробляти деревину, стики та шви спеціальними герметиками та антисептиками. Саме вони перешкоджають проникненню вологи та бактерій, а також виникненню грибків в деревині.
2. У випадку, якщо будинок пофарбований, кожні 5-10 років потрібно поновлювати шар фарби, попередньо очистивши стіни та прибравши смолу, що виступила. Важливим моментом, перед поновленням шару фарби, є вологість деревини не більше 20%.
3. Кожної весни необхідно проводити огляд вентиляційних отворів, розміщених в цоколі. Вони мають бути відкритими. Якщо ви помітили, що після зими фундамент з деяких місцях зазнав змін, потрібно покращити теплоізоляцію будівлі. Найкраще щоб цим питанням займалися спеціалісти.
4. Кожні 4-6 років потрібно здійснювати оновлення шару антисептика. Для захисту від зовнішніх впливів краще використовувати антисептики промислового призначення або 5-10% - вий розчин залізного чи мідного купоросу. Наносити розчин потрібно 2-3 рази.
5. Маючи терасу чи балкон, бажано кожного року перевіряти кріплення та домкрати, щоб при необхідності вчасно їх підтягнути. Також слід звертати увагу на шпильки, якими стягнутий будинок.
6. Обов’язково потрібно оглядати будинок на наявність при знаків гниття. Своєчасне виявлення та знешкодження грибка забезпечить збереження гарного вигляду будинку на довгі роки.
7. Бажано, в перший рік проживання в дерев’яному будинку, витримати максимальну температуру близько 20 градусів. Це сприятиме збереженню деревини та запобігти її розтріскуванню.
Лише при комплексному догляді за дерев’яним будинком, ви збережете якість житла та попередите його завчасне старіння.
Array
Cхожі статті
Програма СТС – огляд програмного комплексу «Будівельні Технології – Кошторис»
18.03.2017
Кошторис на ландшафтні роботи
23.11.2016
Державні будівельні норми
25.11.2016