Кошторис на будівництво котеджу
Перед початком будь-якого будівництва необхідно скласти кошторис, в який потрібно вказати всі майбутні витрати. Кошторис є невід'ємною частиною практично будь-якого договору щодо будівельно-ремонтних робіт. Тому, рекомендується уважно її вивчити перш ніж підписувати договір. Кошторис на будівництво котеджу виступає за основу при складанні всіх інших додатків до Договору:
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
- Графіка по фінансуванню;
- Графіка з виконання робіт;
- Графіка поставки матеріалів;
- Складання актів виконаних робіт;
Тому слід ретельно вичитувати даний документ, перш ніж його підписувати.
Як правило, звичайний клієнт або забудовник стикається з труднощами щодо складених кошторисів на будівництво будинку або котеджів. Вся справа в тому, що вони мають вигляд нагромаджень з незрозумілими коефіцієнтами і безліччю цифр. Довіривши складання кошторису на будівництво фахівцям сервісу ukrsmeta.ua ви можете бути впевнені в тому, що документ буде складено грамотно в найкоротші терміни і враховані в ньому всі нюанси.
Часто для перевірки кошторису замовнику необхідно звертатися до відповідного фахівця, з огляду на те, що в документі міститься багато цифр, як то: нормо-витрати будівельних матеріалів, нарахування зарплати, через застосування спеціальних коефіцієнтів і середньомісячної заробітної плати. Найчастіше складені кошториси використовуються при будівництві великих будинків, оскільки тут враховуються різні чинники.
Що ж стосується малоповерхового будівництва і будівництва котеджів, а також виконання ремонтно-будівельних робіт, як правило використовують комерційні кошториси в excel форматі. У документі повинна бути рядок найменувань матеріалів і робіт, вказуватися в яких одиницях виміру проводилися розрахунки, вказуватися ціна за одиницю виміру, обсяг і загальна сума. Все це дозволить замовнику швидко дізнатися майбутні витрати і визначитися з усіма етапами будівництва.
Етапи будівництва котеджу або приватного будинку:
- Комплекс робіт по влаштуванню фундаменту будинку;
- Роботи по влаштуванню перекриттів і стін;
- Покрівельні монтажні роботи;
- Монтаж інженерних мереж (електрики, водопроводу, каналізації, опалювальної системи);
- Комплекс робіт по зовнішній і внутрішній обробці.
Щодо обсягів матеріалів слід сказати, що основним документом, в якому вказується їх кількість і найменування є проектне рішення або ж він вказується згідно з фактичними обсягами.
Необхідно особливу увагу акцентувати на обсягах робіт і матеріалів, оскільки заплановані обсяги далеко не завжди відповідають фактичним. Для цих цілей завжди після закінчення будівельних робіт завжди складається Акт виконаних робіт, і в ньому в ідеалі не повинно бути особливих від початкового кошторису відмінностей.
Необхідно відзначити, що якість і ретельність при складанні кошторису є гарантією продуманості технології по виконанню робіт, і тим меншими будуть відхилення в ту або іншу сторону в порівнянні з початковими.
Для цих цілей перед тим, як підписувати договір рекомендується застосування динамічних кошторисів (в яких можливі деякі відхилення) або ж статичних кошторисів (в яких в принципі відхилень бути не може). На підставі останніх кошторисів замовнику простіше планувати свій бюджет, однак для них необхідний детальний первинний прорахунок.
Крім основних розділів в кошторисах можуть міститися і такі витрати, як: непередбачені витрати, витрати загальновиробничого характеру, витрати адміністративного характеру. Зазначені пункти часто можна зустріти в кошторисах будівельних компаній, з огляду на колективної роботи над об'єктом великої кількості співробітників. Це хоча і збільшує договірну ціну, проте надає якісну роботу дуже високої кваліфікації.
Крім того, дає гарантії на виконаний комплекс робіт. У кошторисі прописуються всі витрати на роботи і будівельні матеріали, на підставі яких проводиться розрахунок всього обсягу робіт і виводиться підсумкова сума.
Перед тим, як приступати до складання кошторису на будівельні роботи котеджу, потрібно обов'язково узгодити виробників будівельних матеріалів, оскільки це може мати значний вплив на кінцеву суму і технологію будівництва. На це слід звертати пильну увагу забудовнику перед тим, як порівнювати кошториси, складені різними компаніями.
Саме тому, найбільш продуманим для вас рішенням буде звернутися до професіоналів сервісу ukrsmeta.ua для складання грамотного і продуманого кошторису, в якій повністю в доступній формі будуть відображені всі майбутні витрати на закупівлю будівельних матеріалів та виконання робіт.
Array
Cхожі статті
Кошторис на реконструкцію
23.11.2016
Як встановити всі комплектуючі на відкатні ворота
08.12.2023
Кошторис на будівництво гаража
11.10.2016