З чого почати капітальний ремонт?
Якщо ви хочете освіжити квартиру, зробивши косметичний ремонт, можна обійтися без майстрів і дизайнерів. Робимо все самі і витрачаємо деяку кількість часу. А якщо вам потрібен капітальний ремонт всього приміщення або треба створити інтер'єр нової квартири з голими стінами, то тут ви витратите масу часу та стільки ж нервів. В цьому випадку простіше запросити фахівців з оздоблення приміщень і скористатися послугами дизайнера.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Перше, що треба зробити – це зібрати своїх близьких і разом з ними розпланувати приміщення по зонах. Слід визначити, де будуть вітальня, дитяча кімната, кабінет, ваша спальня та інші функціональні зони.
Далі потрібно розписати, які матеріали вам знадобляться для обробки, в якій кількості й за якою ціною. Щоб не було сюрпризів у вигляді нестачі матеріалу або його надлишку, краще довірити це питання фахівцеві з дизайну або виконробу, який складе для вас проект.
Чи варто скористатися послугами дизайнера? Однозначно – так! Спеціаліст з дизайну врахує ваші побажання і спланує комфортний та естетичний простір, в якому ви будете жити не один рік.
Наступний етап – це складання кошторису. У кошторисі треба розписати суми на витрату матеріалів і оплату робіт з ремонту (вартість робіт визначається як 30% від суми витрат на весь ремонт). Щоб контроль над витратами був прозорим, слід відображати вартість всіх товарів окремо.
Перед закупівлею товарів для ремонту вивчіть ринок будматеріалів. Якщо десь у магазинах є акції та знижки, то суму витрат за кошторисом можна значно скоротити. У цих же цілях всі матеріали для проведення ремонту краще купувати в одній торговій точці, так можна менше витратити на доставку товару і, можливо, отримати знижку. Для безперервної роботи і якнайшвидшого завершення ремонту доставку будматеріалу слід уважно планувати й строго контролювати.
Складання проекту та кошторису за правилами вбереже вас від можливих непорозумінь. Зразок кошторису можна знайти в Інтернеті і роздрукувати. Не забудьте включити в нього перелік необхідних робіт і уважно ознайомитися з прайсом обраної організації для виконання вашого ремонту.
Як вибрати підрядника? Відповідь на це питання неоднозначна. Розпитайте знайомих, почитайте відгуки про обрану компанію, подивіться фото виконаних організацією робіт, прислухайтеся до рекомендацій дизайнера, адже він, як ніхто інший, зацікавлений у результаті ремонту.
Не менш важливе питання – як вибрати дизайнера?
Робота з професіоналом може принести чимало проблем. Тут ідеально підійде рекомендація друзів, які розкажуть і покажуть роботу конкретного фахівця. Якщо ж немає такої можливості, зверніться у відому фірму, яка дорожить своєю репутацією. Ще один спосіб пошуку фахівця з дизайну – Інтернет. Прямо на сайті ви можете ознайомитися з готовими проектами дизайнера і визначитися у своєму виборі. І головне, не соромтеся взяти телефон попередніх замовників, щоб переконатися у правильності свого вибору.
Ремонт – справа копітка, але якщо все робити правильно, то підсумок, як правило, приносить задоволення.
Літо - час відновлення!
Літо – найкращий час для ремонту. Що відрізняє цей сезон від інших, що саме робить літо вигідним з точки зору відновлення житла та будівництва?
По-перше, літо – це час відпусток. Отже, з’являється час на повноцінну роботу вдома. Ремонт, хоч би як швидко не відбувався, але все одно потребує уваги та особистого контролю з боку власника. Літом можна бути впевненим, що усі побажання під час ремонту будуть враховані і ніяких неприємних несподіванок не буде.
По-друге, літом температура повітря лише у деяких випадках буває низькою. Тому для ремонтних робіт літом температура найоптимальніша. Будівельники не займаються питаннями нейтралізації холоду, власники не переймаються, що будинок або квартира промерзнуть наскрізь за під час проведення відкритих роботи. А їх чимало, наприклад, необхідно встановити нові вікна, двері або систему кондиціонування, а бо ж провести зовнішній ремонт балкону, фасадні чи покрівельні роботи.
По-третє, капітальний ремонт неможливий без заміни різних систем комунікацій, потребуючих скріплення, герметизування, висихання, провітрювання, прокладки кабелю або труб. Тому опади стають причиною, що уповільнює і так не дуже швидкий процес оновлення будівлі. А літом опади бувають значно рідше ніж у інші сезони, тому результати роботи можна отримати набагато швидше та без зайвого клопоту.
До того ж, взимку технологічні особливості деяких матеріалів призводять до того, що їх використання за умови низьких температур, якщо не неможливе, то значно ускладнене. Наприклад, під час ремонту не можна проводити роботи с використанням сухих сумішів та лакофарбових матеріалів, якщо температура повітря нижче +5 С. Більшість таких матеріалів містять полімери, які просто не працюють у низьких температурах.
Монтаж віконних та дверних конструкцій також потребує особливого підходу, бо профілі та спеціальні ущільнювачі, встановлювані у холодних умовах, втрачають еластичність, що впливає набагато гірше, ніж уся подальша експлуатація. А це змушує винаходити додаткові прийоми обігрівання приміщення: теплові пушки, захисні екрани тощо.
Якщо виникло питання, коли затіяти капітальний ремонт, ретельно зважте усі «за» та «проти», і виберіть.. ЛІТО!
Array
Cхожі статті
Кошторис ОСББ
23.07.2017
Кошторис на ремонт квартири під ключ
25.07.2017
Кошторис на ремонт приміщення
04.03.2024