Яким має бути ідеальний кошторис
Кошторисна документація – це найважливіший документ, який є стартом для ремонтних і будівельних робіт на тому чи іншому об'єкті. Перш ніж вибрати підрядника, необхідно проаналізувати кошторисну документацію. Тільки так можна зрозуміти, у скільки обійдеться вартість робіт. Дуже важливо, що на даному етапі відбувається вибір професійного підрядника, тобто найкращого. Яким має бути ідеальний кошторис?
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Коли підрядні компанії йдуть на тендер, вони готують попередню кошторисну документацію. Як основа використовуються проектні матеріали. За попереднім кошторисом визначається приблизна вартість всього проекту. Всі основні роботи обов'язково включаються у попередній кошторис – з урахуванням розцінок і обсягів майбутніх робіт.
Певна кількість підрядників подають на розгляд попередні кошторисні документи. Є певні ціни, які фахівці порівнюють. Уважно аналізується вартість матеріалів, які пропонується використовувати в роботах. У кінцевому підсумку проводиться аналіз кінцевої суми. Склад робіт, який вноситься до кошторису, порівнюється. Йдучи на хитрість, підрядники вносять до кошторисної документації не всі роботи, які належить виконати. Робиться це для того, щоб знизити їх вартість по документах. Тут можуть бути використані завищені розцінки у порівнянні з іншими підрядними компаніями. В результаті вдається здобути перемогу в тендері, а значить, отримати замовлення.
Виявляється, якби всі роботи в дійсності враховувалися в кошторисної документації, була б велика ймовірність того, що тендер взагалі ніколи не був би виграний компанією. Власне кажучи, така ж ситуація складається і з будівельними матеріалами.
Компанія може вказати в кошторисної документації наближену вартість. Але тут необхідно розуміти, що при виконанні робіт, наприклад, в сучасному офісі, потрібно монтаж тільки якісних матеріалів. Це означає, що вони будуть дорожчими. Потрібно встановити пожежну та охоронну сигналізацію, відеоспостереження, провести електрифікацію, інтернет і телефонні мережі.
Коли є кошторисний розрахунок і він влаштовує замовника, необхідно ще раз все перевірити. Особисто замовник здійснює виїзд на об'єкт, де належить виконати певні роботи. Тільки так можна оцінити, які складнощі можуть виникнути під час облаштування приміщення. Дуже важливий цей крок з боку замовника під час реконструкційних робіт. Річ у тому, що подібні роботи виконуються в старих будівлях.
Перед тим як починати реконструкцію, потрібно ретельно обстежити об'єкт. Під час обстеження може виникнути (а може й ні) необхідність у додаткових роботах. Всі вони враховуються ще на стадії складання інвесторської кошторисної документації. До додаткових робіт варто віднести зміцнення стін і фундаменту, внесення змін у дверні або віконні прорізи, посилення перекриттів (або їх заміна), реконструкція балкона або колон і т. ін.
Особлива увага приділяється теплоізоляційним характеристикам стін. Найчастіше вони потребують капітального ремонту, а саме утеплення. При цьому роботи з утеплення стін повинні проводитися на підставі сучасних вимог до ізоляції огорож. Важливу роль має огляд перекриттів.
При цьому можуть бути виявлені протікання, які також потребують усунення. Дах теж утеплюється. Якщо працювати доводиться на двосхилому даху, то на ньому є дерев'яні конструкції. Їх оглядають на наявність гнилі та грибка. Всі елементи, які за результатами діагностики визнаються непридатними, підлягають заміні. Ці роботи враховуються при складанні кошторисної документації. До речі, обстеження проводяться до того, як буде затверджено кошторис.
При перевірці будівельного кошторису спочатку потрібно звернути увагу, якою буде вартість робіт. В першу чергу розглядаються вартісні роботи. Вони не завжди можуть бути передбачені проектом, однак при будівництві потрібні. Тим часом, поки складається кошторис, оформляються узгодження підрядника і замовника, на об'єкті можуть відбутися певні зміни. Частіше за все потрібно виконати певні роботи як додаткові. Вони можуть стосуватися підвалів, покрівлі, які було визнано проблемними.
Наприклад, може не вистачити очищення підвалу від сміття. При створенні кошторисної документації може враховуватися проведення дренажних, гідроізоляційних робіт і т. п. У деяких випадках потрібно збільшити висоту підвалу. Для цього проводять поглиблення, що вимагає додаткового зміцнення фундаменту будівлі.
Як тільки закінчиться детальна діагностика об'єкта, завершиться порівняння кошторисної документації з проектом, до кошторису будуть внесені певні корективи. Це запобіжить раптовому збільшенню вартості остаточних робіт.
Настає етап вибору підрядної організації, яка займеться будівельними або реконструкційними роботами. Тут експерти приділяють особливу увагу повторному аналізу кошторисної документації. Перевіряється не тільки склад, але й обсяг майбутніх робіт. На підставі контрольних замірів проводиться порівняння цифр за проектною документацією. Ця робота виконується в обов'язковому порядку. Особливо важлива увага приділяється додатковим роботам, які проектом не передбачаються.
Нарешті настає час для аналізу вартості тих чи інших робіт, які враховані в кошторисній документації. Існує кілька спеціальних програм. За допомогою однієї з них обчислюється вартість робіт, визначається сума, яка потрібна на закупівлю будматеріалів.
Як правило, приватні підрядні компанії, розробляючи кошторисну документацію, використовують розцінки, які напрацьовані впродовж багатьох років роботи. Відомо, що вони будуть набагато вищими, ніж у державних будівельних підприємств. Ціна буде вище, попри те, що постійно підвищуються індекси. Розмір індексів в тій або іншій компанії може відрізнятися значно.
Отже, ретельна оцінка кошторисної документації – це робота, яка вимагає серйозного підходу. Важливо визначити точно не тільки вартість робіт, але й відповідність кошторису того чи іншого виду робіт. Що стосується підрядника, то для робітників визначаються умови праці. Працює безліч недобросовісних підрядників, які хитрують, необґрунтовано використовуючи у кошторисної документації дорогі будматеріали. Насправді ж вони можуть і не знадобитися в роботі. Завдання експертів – виявити всі порушення і вчасно їх ліквідувати.
Array
Cхожі статті
Особливості правильного визначення вартості пусконалагоджувальних робіт
05.03.2017
Кошторис бюджетної установи
18.07.2017
Перевірка кошторисів
23.11.2016