Як правильно скласти кошторис
Перед виконанням будівельних або ремонтних робіт, незалежно від їх масштабів і обсягів, для розуміння майбутніх витрат рекомендується скласти кошторис. Як правильно скласти кошторис? Кошторисом витрат називається фінансовий документ, у якому вказана вартість всіх робіт, які належить виконати або які вже були виконані.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Також тут перераховуються необхідні матеріали та інструменти. У кошторисі витрат окремим пунктом в обов'язковому порядку прописуються накладні витрати, як правило, у розмірі близько 15% від всієї суми. Окремою статтею в документі позначаються непередбачені витрати, які становлять приблизно 2%. Крім цього, в кошторисі в обов'язковому порядку позначається прибуток компанії-підрядника в розмірі 12–15%.
Складання кошторису є важливою складовою будь-якого проекту. Це допомагає встановити необхідні витрати, контролювати бюджет та забезпечити успішне завершення проекту. Однак, складання кошторису може бути складним і заплутаним процесом, якщо ви не знаєте, з чого почати.
Ось кілька кроків, які допоможуть вам правильно скласти кошторис:
- Визначте обсяг робіт: перш ніж почати складати кошторис, вам потрібно визначити всі роботи, які потрібно виконати. Розбийте проект на окремі етапи і визначте кількість робіт, необхідних для кожного етапу.
- Оцініть витрати на матеріали та обладнання: після визначення обсягу робіт, ви повинні оцінити, які матеріали та обладнання будуть потрібні для виконання цих робіт. Проведіть дослідження ринку, порівняйте ціни та виберіть найкращі пропозиції.
- Врахуйте витрати на робочу силу: після визначення матеріалів та обладнання, вам потрібно врахувати витрати на робочу силу. Визначте кількість робітників, необхідних для виконання робіт, і визначте їхню платню.
Складання кошторису може бути часомістким процесом, але воно є необхідним для успішного завершення проекту. Дотримуючись цих кроків, ви зможете правильно скласти кошторис і забезпечити успішне виконання проекту.
Що потрібно для правильного складання будівельного кошторису
Фахівці http://ukrsmeta.ua/ допоможуть вам з рішенням цього важливого завдання в стислі терміни й за прийнятними цінами. Безумовно, можливо таке, що до кошторису доведеться вносити корективи. Однак всі зміни, починаючи від того, яку марку бетону використовувати, і закінчуючи видом шпалер або різновидом підлогового покриття, повинні узгоджуватися із замовником. Кошторис належить до однієї частини договору, і всі її аспекти попередньо обговорюються із замовником. Також слід розуміти, що не може бути попереднього кошторису, хоча на практиці серед недобросовісних виконавців нерідко зустрічаються подібні випадки.
Інженери-професіонали з високою кваліфікацією при складанні документації керуються вимогами до будівельних матеріалів, крім того, враховуються дрібні деталі, такі як марка і кількість шурупів.
Тому слід віддавати перевагу тільки професіоналам, які виконають всі роботи на найвищому рівні. Під час виконання будівельних або ремонтних робіт за потреби в будь-який кошторис можуть вноситися корективи і зміни. Правда, це може здійснюватися тільки з дозволу замовника або на його прохання.
Безумовно, це може виконуватися тільки в разі, якщо ще не було внесено плату за матеріали, а роботи ще не закінчені. При правильному складанні кошторису, ви можете ним керуватися для відстеження ходу будівельних робіт та оплати послуг підрядників на всіх етапах будівництва. Оскільки на підставі цього документу складають графік фінансування і проведення робіт.
Більшість компаній при складанні кошторису можуть робити кілька його варіантів, закладаючи в них використання різних матеріалів та інструментів. Після ознайомлення з ними ви самі зможете вибрати оптимальний варіант. Фахівці UkrSmeta підкажуть вам, як найякісніше виконати замовлення і максимально заощадити фінансові кошти.
Правильно складена будівельна документація дозволить визначитися з сумою, необхідної на проведення будівельних робіт. Не виключено, що після перевірки кошторису і її перегляду ви зміните, своє рішення і віддасте перевагу іншим матеріалам. Це може бути, наприклад, зміна виду підлогового покриття замість паркетної дошки, використання ламінату або лінолеуму. Або ж заміна імпортної сантехніки елітних марок на вироби від вітчизняних виробників. Однак у такому випадку потрібно буде врахувати всі нюанси. Так, для заміни опорних залізобетонних стін стінами з газобетонних блоків необхідно внести зміни в проект, що виллється у додаткові грошові та часові витрати. Щоб уникнути цього, з усіма остаточними рішеннями краще визначитися на етапі проектування.
Складання кошторисної документації є найголовнішою процедурою в будівельній компанії, оскільки саме цей вид документації є підставою для визначення собівартості робіт, їх тривалості, маржинальності, вартості матеріалів, обладнання і механізмів, необхідних для виконання тих чи інших робіт.
Слід врахувати той факт, що для складання кошторису фахівцю зовсім не обов'язково виїжджати безпосередньо на сам об'єкт для його огляду. Кошторисний розрахунок може бути виконаний і на підставі дефектного акту, який по суті, є переліком робіт і їх обсягів.
Під час нового будівництва всі дані про склад та обсяги робіт містяться в проектній документації. А для капітального ремонту дефектну відомість зможе скласти будь-яка людина, яка розуміє, який вид робіт повинен бути виконаний.
Складання кошторисів може бути як разовою послугою, так і довгостроковим видом співпраці, щодо другого варіанту слід сказати, що вартість послуг тут буде розраховуватися на підставі загальної суми кошторисного обслуговування за місяць.
Array
Cхожі статті
Міфи та правда про кошторис
05.03.2017
Яким має бути ідеальний кошторис
23.12.2019
Державні будівельні норми
25.11.2016
Коментарі
Хочу навчитися складати кошторис