Як читати кошторис, складений у програмі, наприклад, в АВК, ІВК, «Будівельні технології» або іншій?
Отримуючи кошторисну документацію, розроблену проектною організацією або підрядником, найманим для виконання певних будівельних робіт, необхідно зрозуміти, що в ній викладено. Для цього знадобиться вміння читати кошторис. Як читати кошторис, складений у програмі, наприклад, в АВК-5, ІВК, «Будівельні технології» або іншій? Це питання виникає тому, що такі кошториси, як правило, наповнені кодами, шифрами та іншими елементами, які складні для розуміння непосвяченою людиною.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Завдяки спеціально розробленим комп'ютерним програмам інженеру легко скласти кошторис, який буде базуватися на державних нормативах: ДБН, ДСТУ та СНіП. Вони значно спрощують працю кошторисника і дозволяють отримати якісніший результат.
Вид і склад кошторису
Стандартний кошторис складається з шапки і таблиці. У шапці зібрані такі відомості:
- автор документа;
- назва об'єкту;
- номер кошторису;
- дата складання та інше.
Таблиця містить декілька стовпців. Їх кількість може бути різною. Однак стандартний кошторис несе інформацію про:
- шифр розцінки, взятої зі збірки;
- найменування позицій (вид роботи, матеріал та ін.);
- одиниці виміру, що використовуються для розрахунку;
- необхідну кількість матеріалу або обсяги роботи;
- ціну одиниці;
- загальну вартість всієї роботи або закупівлі.
У кінці таблиці знаходиться підсумок, вирахуваний шляхом складання значень у стовпцях.
Шифр і РОЗШИФРОВКИ
Шифр розцінки (або шифр ресурсу), мабуть, найнезрозуміліше, що може з'явитися у таблиці кошторису. Як правило, він розміщений у другій колонці та виглядає приблизно так: «E23-1-19». Це покажчик бази даних, з якої взято норми розцінок. У нашому випадку це «Єдині норми і розцінки на будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи». Крім цього, норми можуть бути взяті з ДСТУ, РЕКН і ГНЧ. Якщо звернутися до норми «E23-1-19», то побачимо, що вона визначає монтаж світильників з ртутними лампами. До переліку робіт входять розмітка місць монтажу; установка і кріплення світильників; притримування конструкцій під час зварювання; розбирання кінців кабелів, зачистка жил і роботи по приєднанню. Тут же можна побачити і склад бригади, яка виконує цю роботу.
Знання того, як читати кошторис, допомагає перевірити справедливість вартості робіт. Повернемося до нашого прикладу з шифром «E23-1-19». Якщо підрядник, застосувавши ці розцінки, окремо прорахує роботи, значить, від вас хочуть отримати більше, ніж треба. Отже, вміння читати кошторису дуже корисне, оскільки дозволяє контролювати хід роботи і матеріальні витрати, а також вносити обґрунтовані зауваження при узгодженні кошторису.
Array
Cхожі статті
Кошторисна справа в будівництві
26.11.2016
3D шпалери, фото на стіну
17.08.2017
Переваги складання кошторису
09.01.2017