Що таке кошторис
Що таке кошторис? Кошторис – це документ, у якому визначена і розрахована вартість вашого майбутнього будівництва. У кошторисі показано об'єм виконуваних робіт і кількість матеріальних ресурсів, які буде залучено для реалізації планованої діяльності.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Цей документ допоможе вам організувати і спланувати витрати на придбання матеріалів, роботу, яку виконають будівельники, і додаткові витрати, які неминучі при будь-якому будівництві.
Наявність документа, де вказані всі розрахунки щодо вартості будівельних робіт, витрат на матеріали, зарплату і кошти на експлуатацію машин, дозволить вам знайти виконавця та обговорити з ним ціну.
Він також дозволить значно скоротити грошові витрати, витрати матеріальних ресурсів, контролювати терміни будівництва або ремонту.
У багатьох людей виникає питання: як складати кошторис? У складанні цього документу насправді немає нічого складного. Кошторис просто систематизує, «розкладає по поличках» усі витрати майбутнього будівництва або ремонту.
Розгляньмо ж, які бувають кошториси.
Будівельний кошторис – це основа для укладання договору за реальною вартістю.
Складання кошторису
Розрахунок та складання кошторисів та вихідної документації, кошторису на будівельні і ремонтні роботи:
Відомість обсягів робіт включає розрахунок обсягів робіт на будівельні або спеціальні роботи в їхній технологічній послідовності та є основою для кошторисних розрахунків.
Дефектна відомість складається при ремонтно-будівельних роботах включає виміри обсягів робіт.
Ресурсна відомість визначає витрату матеріалів за видами робіт у їх технологічній послідовності на вид робіт або об'єкт.
Локальний кошторис на вид робіт або об'єкт визначає вартість робіт у поточних цінах.
Об'єктний кошторис на будівельні, монтажні роботи, обладнання, меблі, інвентар та інші витрати, а також нарахування на тимчасові будівлі та споруди, тимчасове опалення, зимове подорожчання. Також тут враховуються витрати на відведення земель, проектно-вишукувальні роботи, авторський нагляд, отримання технічних умов на підключення до комунікацій, перенесення мереж та знесення будівель.
Будівельні кошториси
Будівельний кошторис при проектуванні різних споруд та систем зазвичай містить розрахунок обсягів робіт – відомість обсягів робіт. Аналогічно при ремонтних роботах складається так звана дефектна відомість. Ці документи є основою для розрахунку кошторису тих чи інших робіт. Розробкою і складанням кошторисів займаються як спеціалізовані відділи в проектних або ремонтно-будівельних організаціях, так і окремі фахівці-кошторисники.
Розрахунок кошторисів і складання кошторисної документації необхідні замовникам і підрядникам для оцінки вартості як усього комплексу робіт, так і окремих його частин, а також для надання замовнику аргументованих і грамотних розрахунків. Особливо важлива кошторисна документація при проведенні розрахунків між замовником і підрядником. Кошторисні документи необхідні при складанні планів і графіків проведення робіт з розбиванням по роках, кварталах, місяцях будівництва. Замовнику це дає можливість скласти графік фінансування робіт і планувати свої витрати.
Будівельний кошторис зазвичай є додатком до договору підряду. Замовник має право вимагати кошторисну документацію в будь-якій формі, аж до самої докладної розшифровки вартості ресурсів та ін. Наявність узгоджених кошторисів дозволить уникнути суперечок і розбіжностей при взаєморозрахунках.
Види будівельних кошторисів
Складання кошторисної документації на повний комплекс споруджуваних будівель і споруд є зведенням витрат і називається зведеним кошторисом. Він підсумовує витрати по окремих об'єктах будівництва. Об'єктний кошторис включає розрахунки стосовно будівництва конкретного окремої будівлі або споруди. Він складається з локальних кошторисів на всі види робіт. Крім цього, в ньому наводяться й інші необхідні витрати.
Локальний кошторис – це зазвичай детально розшифрований розрахунок. Крім цього, існують укрупнені кошторисні розрахунки, наприклад на вартість 1 м2 житла у тому чи іншому конструктивному виконанні. Як правило, вони використовуються ще до проектування об'єктів і ґрунтуються на вартості аналогічних будов.
Складання будівельних кошторисів здійснюється, як правило, на основі ДБН-2001. Крім того, в окремих випадках можуть розроблятися індивідуальні норми і розцінки.
Види розрахунку кошторисів
Найбільшого поширення набули такі види розрахунку кошторисів:
Ресурсний кошторисний розрахунок – заснований на нормах витрат матеріалів по кожному виду робіт. На вимірювач (1 м3; штука та ін.) встановлена норма витрати кожного з матеріалів, витрати на експлуатацію машин і механізмів, на оплату праці робітників відповідної кваліфікації. У розрахунках використовуються поточні ціни на матеріали, розцінки на машини і механізми, а також поточні тарифні ставки.
Ресурсно-індексний метод розрахунку кошторисів передбачає ресурсний розрахунок вартості робіт у цінах 1984 р. або 2001 р. з подальшою індексацією цін на ресурси до рівня поточних цін.
Базисно-індексний метод розрахунку кошторисів полягає в тому, що раніше розрахована вартість у базисному рівні по кожному рядку множиться на відповідний індекс, не по кожному ресурсу, а більш укрупнено, на вид робіт.
Базисно-компенсаційний метод складання кошторисів дозволяє компенсувати витрати, залежно від змін цін і тарифів у ході будівництва.
Складання кошторису будівництва може виконуватися будь-яким методом, залежно від бажання замовника. Зазвичай розрізняють три складові частини вартості будівельно-монтажних робіт, що утворюють будівельний кошторис:
- прямі витрати – складаються із заробітної плати робітників, витрат на машини та механізми, а також вартості матеріалів. Вони визначаються виходячи з норм витрат матеріалів, чинних цін на ресурси й тарифних ставок;
- накладні витрати – це організаційно-управлінські витрати. Вони нормуються за видами будівельно-монтажних робіт або за видами будівництва для укрупнених розрахунків. Н. В. визначаються в % від фонду оплати праці;
- кошторисний прибуток (планові накопичення) – це норма прибутку, що дозволяє функціонувати й розвиватися підрядній будівельній організації. Визначається у % від фонду оплати праці робітників і машиністів. Розмір % береться, згідно з галузевими нормативами або за сформованою нормою конкретної організації.
Якщо виникають ще питання - що таке кошторис пишіть, залишайтеоментарі
Array
Cхожі статті
Програмний комплекс АВК 5
18.04.2020
Як правильно скласти кошторис
11.10.2016
Розробка кошторисної документації
18.08.2017