Розробка кошторисної документації
На початку реалізації будь-якого проекту - від заміни вікон до будівництва нового котеджу - замовника цікавить його загальна вартість, «ціна питання», яка складається з вартості матеріалів, оплати праці робітників і інших витрат. Кошторис складається для розрахунку загальної вартості проекту. Вона може бути локального, об'єктного, зведеної та ін. Також існує кілька видів кошторисних розрахунків. Чим більше масштаб майбутніх робіт, тим складніше і ширше необхідна кошторисна документація.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Вимоги до складу кошторисної документації
Складання кошторисів проводиться з урахуванням строгих вимог, продиктованих державними нормами і правилами. Одним з регламентуючих документів є Інструкція комітету у справах будівництва, положення якої залишаються актуальними з 1986 року. Згідно з цією Інструкцією склад документації різниться в залежності від стадійності проектування.
Розрізняють проектування одностадійне і двухстадийное. При одностадійному проектуванні розробляється тільки робочий проект, окремі частини якого піддаються експертизі. Він же служить в якості виконавчої документації на майданчику. У його склад входить такі кошторисні документи, як:
• Зведення витрат;
• Зведені кошторисні розрахунки;
• Локальні, а також об'єктні кошториси (Залежно від тривалості будівництва. Кошториси складаються при тривалості будівництва до 2-х років, а кошторисні розрахунки - більше двох років);
• Кошториси на вишукувальні та проектні роботи.
При двохстадійному проектуванні проектна документація складається з двох частин - проекту і робочої документації. Проект після розробки проходить ряд узгоджень, а після цього складається РД для застосування на майданчику, при виконанні робіт. Для кожної з стадій передбачена кошторисна частина.
Так, для проекту необхідні:
• Зведений, локальний і об'єктний кошторисні розрахунки;
• Кошториси на вишукувальні та проектні роботи;
• Зведення витрат.
Для робочої документації потрібні локальні і об'єктні кошториси. Зведення витрат складаються при наявності в складі проекту об'єктів, чия вартість визначається на підставі зведених кошторисних розрахунків.
Для отримання достовірних кошторисів і скорочення обсягів документації застосовуються укрупнені нормативи. До кошторисної документації підшивається пояснювальна записка, в якій відображено наступне:
• Район будівництва;
• Вказівка на нормативи і каталоги розцінок для кошторису і їх перелік;
• Найменування будівельно-монтажних організацій, які беруть участь в реалізації проекту;
• Спосіб визначення кошторисної вартості робіт, обладнання та його монтажу;
• Якщо це необхідно, можуть бути відображені і інші відомості.
Як видно, для розробки кошторисів необхідно добре орієнтуватися в актуальних каталогах розцінок, нормативах і іншої документації, а також розуміти суть технологічного процесу. Для отримання хорошого результату рекомендується запрошувати кваліфікованого кошторисника. У своїй роботі ми застосовуємо актуальні бази даних і передові програмні продукти. Переконайтеся в якості нашої роботи - залиште заявку на нашому сайті або зателефонуйте і ми будемо раді вам допомогти.
Array
Cхожі статті
Переваги складання кошторису
09.01.2017
Кошторис в Excel
11.10.2016
Кошторис на ремонтні роботи
11.03.2024