Ремонт квартири. Як правильно підготуватися
Іноді трапляється така ситуація, коли назріли всі передумови для ремонту квартири, а взятися за нього ніяк не виходить. Це зволікання може бути викликано відсутністю чіткого розуміння, з чого почати цю відповідальну справу. А в ремонті, як і в будь-якому проекті, дуже важлива заздалегідь спланована послідовність дій. Тільки у такому випадку можна планувати кінцевий результат.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Щоб ремонт у квартирі приніс задоволення, а не нескінченну головний біль, щоб процес не затягнувся, а результат був якісним і зберігся на тривалий період, необхідно враховувати ряд правил, які обов'язково допоможуть ефективно впоратися із завданням.
Організація ремонту квартири
На першому етапі необхідно відповісти на питання – які проблеми покликаний вирішити ремонт? Потрібно чітко визначити свою мету, і від цього буде залежати, який обсяг робіт необхідно провести.
Існує три різновиди ремонту:
- Капітальний. Передбачає повне оновлення комунікацій у квартирі: заміну електропроводки, каналізаційних і водопровідних труб, сантехніки, вікон, міжкімнатних і вхідних дверей, а можливо, і перепланування для поліпшення житлових умов. При капітальному ремонті також повністю оновлюється інтер'єр у всіх приміщеннях квартири.
Звичайно ж, цей процес супроводжується серйозними фінансовими витратами. Крім покупки оздоблювальних і витратних матеріалів часто необхідно звертатися до допомоги професійних будівельників. До такого виду ремонту має сенс вдаватися раз в 15 років, при тому що результат його фахівці радять підтримувати за допомогою регулярного косметичного ремонту.
- Косметичний ремонт. Він не змінює інтер'єр, а тільки надає раніше зробленому капітального ремонту свіжість, десь оновлюються фарби й подекуди усуваються дрібні побутові поломки й дефекти. Косметичний ремонт може стосуватися й поверхневого декорування простору, і поновлення деяких аксесуарів, а також освітлення. Фахівці рекомендують здійснювати такі роботи не рідше ніж раз на 5 років, за умови, що раніше у квартирі був зроблений хороший капітальний ремонт.
Європейці, наприклад, вдаються до косметичного ремонту набагато частіше – два рази на рік. Він вдихає нові фарби в інтер’єр і додає комфорту, а це сприятливо впливає на настрій, самопочуття й наповнює новими силами власника квартири. Для невеликих за обсягом робіт не потрібні серйозні фінансові витрати.
- Євроремонт схожий за характером проведення на капітальний, різниця ж полягає у специфіці використовуваних будівельних матеріалів. Всі вони, як і види будівельних робіт в рамках євроремонту, відповідають високим стандартам якості. Для проведення євроремонту зазвичай залучаються професійний дизайнер інтер'єрів і бригада висококваліфікованих будівельників, тому що робота буде проводитися на відповідному рівні та з використанням досить дорогих матеріалів.
Другий етап починається, коли визначено вид необхідного ремонту. Він полягає у підготовці дизайн-проекту, що візуалізує інтер'єр і розташування предметів меблів для кожного приміщення квартири. Замовник повинен побачити на малюнку, як буде виглядати його квартира після ремонту.
На цьому етапі відбувається реалізація творчих ідей, підбір стилістики для інтер'єру і планування розставлення необхідних меблів. Щоб план був реалізованим, він повинен ґрунтуватися на реальних розмірах всіх приміщень квартири. Хороший дизайн-проект стане відмінною підготовкою до третього етапу ремонту.
Третій етап в організації ремонту – це формування кошторису. Він має на увазі аналіз будівельного ринку та підбір меблів і матеріалів для обробки, які будуть відповідати побажанням, викладеним раніше в дизайн-проекті, і вписуватися у фінансовий бюджет, виділений на ремонт.
Слід зауважити, що реальні витрати на матеріали, як правило, перевищують сплановані спочатку, тому при формуванні кошторису необхідно враховувати дану особливість. Навіть найточніші розрахунки містять у себе подібну похибку.
Послуги будівельних бригад та інших фахівців, залучених до ремонту, також включаються до кошторису. Таким чином, власник квартири матиме цілком чітке уявлення про повну вартість ремонту та обладнання квартири необхідними меблями.
Array
Cхожі статті
Як правильно підготувати квартиру до ремонту
02.08.2017
Як заощадити на ремонті квартири
03.08.2017
Кошториси на ремонтні роботи
25.11.2016