Програма СТС – огляд програмного комплексу «Будівельні Технології – Кошторис»
Програма СТС – огляд програмного комплексу «Будівельні Технології – Кошторис». Програмні продукти, що дозволяють автоматизувати складання будівельних кошторисів, постійно розвиваються: з'являються нові, а старі вдосконалюються. «Будівельні технології – Кошторис» (далі БТК), розробка компанії «Computer Logic Group» – один з таких програмних комплексів, давно знайомих інженерам-кошторисникам.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Трохи про програму
Програма БТК отримала схвалення Мінбуду України у 2001 році та з тих пір користується попитом в колі фахівців. Що можна сказати про це програмне забезпечення, яке покликане полегшити працю інженера-кошторисника? Її призначення – допомогти фахівцеві швидко розрахувати й роздрукувати інвесторську документацію та підрядні форми. Список документів, з яким може працювати програма, досить значний, і приводити його тут немає сенсу – він є в кожній рекламі й описі продукту. В цілому ця програма цілком справляється зі своїм призначенням і мало чим відрізняється від інших продуктів подібного роду. Це і логічно, адже мова йде про сухі зведення, цифри та кошториси, і головне тут – зручність. А оцінити його можна, лише попрацювавши в різних програмах і порівнявши переваги й недоліки кожної з них.
Переваги й недоліки
Зручно те, що на офіційному сайті посилання на завантаження можна знайти легко і швидко. Більш того, ви отримуєте не якусь безкоштовну версію з обмеженим функціоналом, а повнофункціональну програму БТК, але з обмеженням щодо терміну дії в 43 дні. Отже, знайти, завантажити й встановити програму нескладно, а ось із її запуском можуть виникнути проблеми. Принаймні, користувачі ОС Windows 7x64 неодноразово скаржилися на появу помилки під час запуску.
Зовнішній вигляд робочого середовища програми залишає приємне враження. Все звично і на своїх місцях. Але деякий дискомфорт доставляє те, що ключові операції, наприклад створення локального кошторису, знаходиться не в кореневому меню вкладки «Проект», а в підменю, і, щоб виконати цю дію, доведеться «понишпорити» по вкладках. Те ж саме і в розставленні коефіцієнтів. Щоб зробити це, доведеться відкрити не одне віконце.
При внесенні робіт і додаванні норми все працює чітко та правильно, однак і тут є до чого причепитися: після подвійного кліка мишею норма додається непомітно, немає ніяких повідомлень і взагалі нічого, що сигналізувало би про успішне виконання дії. Порадувала швидкість видачі документів, але засмутив зовнішній вигляд: щільно притиснуті один до одного і до країв аркуша записи створюють труднощі при роздруці та читанні.
У висновку можна сказати, що БТК – хороша програма, розрахована на досвідчених кошторисників з солідним функціоналом. І хоча бувають сюрпризи, до них можна звикнути. У всякому разі, недоліки, перелічені в нашій статті, ні в якому разі не є визначальними при виборі інструменту для створення кошторисів.
Array
Cхожі статті
Професія кошторисник: що потрібно знати?
14.02.2020
Локальний кошторис
23.12.2019
Проектування готелів
06.02.2017