Визначення вартості пусконалагоджувальних робіт
У процесі розрахунку кошторисної вартості спорудження будівель виникають питання, пов'язані з правильністю визначення вартості виконання пусконалагоджувальних робіт. На основі отриманих розрахунків, згідно з чинними нормативними вимогами, розробляється локальний кошторис, який виступає доповненням до об'єктного кошторису об'єкта, на якому потрібно провести такі роботи. В даній статті розглянемо особливості правильного визначення вартості пусконалагоджувальних робіт.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Правильність визначення вартості пусконалагоджувальних робіт
Нормативна база
Точна величина кошторисної вартості пусконалагоджувальних робіт розраховується на базі вимог Розділу 7 ДСТУ Б Д.1.1-1 від 2013 року «Правила визначення вартості будівництва». Оскільки пусконалагоджувальні роботи виконуються на будь-якому об'єкті житлового та виробничого призначення, їх включають до об'єктного кошторису. Тип форми локального кошторису вказується у Додатку В.
Повний список пусконалагоджувальних робіт, які виконуються в процесі комплексної перевірки вентиляційних систем, вказується в ДСТУ-Н Б В.2.5-73, що діє до 2013 р. Згідно з пунктом 4.20, у процесі комплексної перевірки вентиляційних систем перед майбутньою щоденною експлуатацією виконуються наступні роботи:
проводиться перевірка одночасної роботи систем
перевіряється працездатність вентиляційної системи при режимах, зазначених у проектній документації. Фахівці зобов'язані перевірити відповідність отриманих результатів проектним показникам. При виявленні невідповідностей фахівці повинні визначити причини, за якими проектні режими роботи не є можливими, а також вжити заходів щодо усунення проблем;
запуск систем блокування, захисту, управління і сигналізації, встановлених у вентиляційному обладнанні;
перевірка рівня звукового тиску в точках розрахунку.
Комплексна перевірка систем виконується згідно з вказівками програми та графіком, який розробив замовник або налагоджувальна організація. Також роботи можуть виконуватися за дорученням замовника. Результати узгоджуються з монтажною компанією, а також із генеральним підрядником.
Щоб визначити кошторисну вартість проведення пусконалагоджувальних робіт вентиляційних систем і устаткування для кондиціонування повітря, необхідно керуватися вимогами ГОСТ д.2.6-3 2012. Застосування норм ведеться відповідно до положень, зазначених у Технічної частини Збірника. Крім того, звертається увага і на вступні вказівки до всіх розділів/підрозділів груп-норм.
Фахівці зобов'язані додатково звертати увагу на положення розділу 7 ГОСТ Д.1.1-1 2013, який регламентує процедуру застосування знижувального коефіцієнта 0.8 у ситуаціях, коли пусконалагоджувальні та монтажні роботи виконуються однією і тією ж організацією/бригадою. Державний стандарт визначає послідовність розрахунку зарплат, а також акцентує увагу на правильність визначення розмірів кошторисного прибутку. Тут також вказуються вимоги щодо витрат адміністративного й загальновиробничого типу.
Array
Cхожі статті
Види кошторисів
02.11.2016
Складання кошторисів будівництва
23.11.2016
Ортопедичні ламелі для ліжка
04.03.2019