Кошторисна справа
Без кого неможливо побудувати будинок? Звичайно, без будівельників. А чи відомо вам, який обсяг роботи виконується поза будівельним майданчиком? Окрім мулярів, монтажників, інженерів, проектувальників та багатьох інших фахівців для зведення будівлі важлива праця навіть економістів у ролі інженерів-кошторисників. Кошторисна справа в будівництві має за мету визначення вартості будівництва в цілому, а також його окремих етапів. Кошторисники займаються кошторисним нормуванням, вивчають ціноутворення. У їх компетенції – організація торгів і конкурсів.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Кошторисна справа в Україні
Кошторисна справа в Україні постійно розвивається, та інтерес до цієї професії зростає. Оскільки кошторисник – це фахівець, головне завдання якого – визначати вартість тих чи інших робіт, у його компетенцію входять не тільки бухгалтерія, ціноутворення і кошторисна справа в будівництві; він повинен у достатній мірі розбиратися в специфіці будівництва, суті того, що відбувається на будмайданчику, і в самому технологічному процесі.
Розглянемо на прикладі, що повинен врахувати кошторисник, оцінюючи вартість будівництва об'єкта:
1. Розрахувати витрати на будівельні та монтажні роботи.
2. Визначити вартість покупки необхідних матеріалів.
3. Порахувати витрати на заробітну плату робітників та інженерів.
4. Розрахувати витрати на залучення підрядних організацій та експлуатацію техніки й механізмів (якщо необхідно).
І це далеко не повний обсяг завдань, але навіть для цього необхідно:
• Вміти розрахувати обсяги робіт (наприклад, земляних і монтажних).
• Порахувати кількість матеріалу, що необхідний для будівництва стін, перекриттів, покрівлі та оздоблювальних робіт.
• Розуміти, які механізми та обладнання знадобляться в процесі виконання тих чи інших операцій на будівельному майданчику.
Ми не згадали витрат на сплату податків, зведення тимчасових споруд, обслуговування працівників та багато іншого. Звичайно, комп'ютерні технології, а також довідники допомагають у роботі інженера-кошторисника, але очевидно, що без спеціальних знань в галузі будівництва та фінансів, а також ціноутворення й законодавства, не обійтися. Зважаючи на це, професію інженера-кошторисника освоюють, як правило, інженери-будівельники або економісти з будівельних контор. Таке навчання проводиться на курсах, організованих вищими навчальними закладами, з видачею відповідного сертифіката.
Array
Cхожі статті
Скільки коштуватиме побудувати будинок у 2023 році
11.09.2023
Кошторис на будівельні роботи
25.12.2019
Кошторис на покрівельні роботи
17.09.2023