Кошторис на укладання тротуарної плитки
Укладання тротуарної плитки, як і більшість видів будівельних робіт, складається з комплексу операцій. Причому результат, видима частина роботи, часто не займає і 50% трудовитрат. Прихована частина роботи зазвичай забирає більше часу і сил, а, отже, і оцінюється дорожче.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови

Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3

Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері

Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Чи потрібен кошторис?
Цей документ допомагає максимально точно спрогнозувати характер майбутніх робіт і звести до мінімуму ризик появи непередбачених обставин. Кошторис, у якому детально розписані всі виконані роботи та використані матеріали, зазначені розцінки на матеріали та послуги працівників, допомагає уникнути більшості розбіжностей на фінансовому ґрунті. Крім того, як документ, що має юридичну силу, кошторис дозволяє пред'явити обґрунтовані претензії у разі неякісного виконання робіт. Зрештою, цей документ показує, на яку суму потрібно розраховувати для виконання роботи.
Щоб кошторис показував реальний стан справ, дані в нього повинні бути внесені як можна точніше, а список робіт повинен бути вичерпним. Це можливо тільки в тому випадку, якщо кошторис складає фахівець, який розуміє порядок і обсяг майбутніх робіт, або інженер-кошторисник на підставі робочої проектної документації.
Особливості кошторису на укладання тротуарної плитки
Як вже було сказано, багато роботи, якісне виконання якої впливає на довговічність тротуарного покриття, після здачі об'єкта не видно. Нижче наведено приблизний список робіт при укладанні тротуарної плитки. Цей список не є вичерпним, він може коригуватися в залежності від місцевих умов і наведений тут як приклад.
- Демонтаж старого покриття, бордюрів та ін.
- Підготовка основного і несучого шару.
- Укладання плитки.
- Установка бордюрів.
- Монтаж лівневок, решіток, каналізаційних люків та ін.
- Доставка матеріалів на об'єкт будівництва.
- Оплата послуг вантажників.
- Оплата послуг працівників.
- Вивіз будівельного сміття.
Кожен з наведених етапів робіт може поділятися на більш дрібні. Наприклад, до демонтажних робіт може входити корчування дерев, а підготовка несучого шару часом ускладнюється високими вимогами до стійкості покриття до великих навантажень. Та й сама укладка може бути ускладнена рельєфом ділянки. Навіть кількість плиток і бордюрів, які потребують обрізки, може підвищити вартість всього проекту.
Аби жоден із наведених нюансів не викликав непорозумінь при розрахунку замовника з виконавцем, рекомендується складання кошторису на укладання тротуарної плитки. Це робота, на якій не варто економити, адже вона вбереже вас від непотрібних стресів у майбутньому.
Array
Cхожі статті
![[:ua]складання будівельних кошторисів[:ru]составление строительных смет[:]](https://ukrsmeta.ua/wp-content/uploads/2016/06/vygodnoe-sostavlenie-stroitelnyh-smet.jpg)
Вигідне складання кошторису
23.12.2019

Як правильно перевіряти кошторис підрядника
30.12.2019

Форум кошторисників
23.07.2017