Кошторис на електромонтажні роботи
Електромонтажні роботи – це комплекс заходів з влаштування передачі, перероблення та використання електричної енергії. Зважаючи на склад робіт, можна виділити основні їх види – прокладання ліній електропередач повітряним та підземним методом, монтаж понижуючих трансформаторів струму, прокладання кабелів та проводів, встановлення освітлювальних приладів, розеток та вимикачів, пусконалагоджувальні роботи. Як скласти правильно кошторис на електромонтажні роботи?
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
В першу чергу потрібно пам’ятати, що електричний струм дуже небезпечний для людини, тому такі роботи потрібно доручати відповідним спеціалістам, дотримуючись всіх вимог техніки безпеки. Вимоги по влаштуванню електромонтажних робіт описані в ПУЕ «Правила улаштування електроустановок».
Зовнішні електромонтажні роботи виконують спеціалізовані організації, які мають відповідні дозволи та ліцензії. Внутрішні електромонтажні роботи умовно поділяються на два етапи. Перший – підготовчі роботи, прокладання проводів, влаштування щитків розподільчих, силових, освітлювальних вентиляційних, монтаж автоматичних вимикачів, приладів захисного відімкнення. Після завершення будівельних та оздоблювальних робіт виконується другий етап робіт – чистий монтаж освітлювальної арматури, розеток та вимикачів, проводяться пусконалагоджувальні роботи.
Кошторис з електромонтажних робіт повинен передбачати усі їх етапи та види. Також потрібно взяти до уваги те, що розділ "Електромонтажні роботи" тісно пов’язаний з усіма іншими роботами – будівельними, оздоблювальними, вентиляційними, системами сигналізації та оповіщення. При складанні кошторису на електромонтажні роботи велике значення має рівень кваліфікації інженера-кошторисника. Потрібно мати знання у сфері електрики, а також досвід проведення будівельних та ремонтних робіт для врахування нюансів по прокладанню проводів по різних конструкціях, кріплення приладів до різних типів поверхні.
Складання кошторису на електромонтажні роботи згідно з затвердженим проектом спрощує роботу інженера-кошторисника. Але переважна більшість кошторисів складається по схематичних кресленнях, у такому випадку спеціаліст має беззаперечну перевагу перед недосвідченим молодим спеціалістом. На сьогодні при величезному виборі матеріалів та приладів з’являється дуже багато технічних нюансів. Тому потрібно постійно вчитися та вдосконалюватися.
Безпечного вам ведення бізнесу та вдалих рішень!
Array
Cхожі статті
Кошторис на водопостачання
25.11.2016
Кошторис на пусконалагоджувальні роботи
23.11.2016
Кошторис на зовнішнє освітлення вулиць
26.11.2016