Як складати кошториси в будівництві
Будь-яка велика справа починається з планування. Будівництво вимагає чималих витрат, тому логічно, що перш ніж братися за інструмент, потрібно ретельно все продумати. У цій статті дізнаємося, як складати кошториси в будівництві.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови

Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3

Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері

Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Які потрібні матеріали для здійснення задуму?
Скільки вони коштують?
Чи є у мене потрібний інструмент?
Яку роботу я зможу виконати сам, а для якої мені знадобиться помічник?
Скільки доведеться витратити на доставку матеріалів і багато іншого.
Ми навели лише невелику кількість питань, але, по своїй суті це – основа кошторису в будівництві. І якщо ці питання актуальні для невеликого ремонту, то при плануванні великого будівництва без складання кошторису просто не обійтися.
Що таке кошторис
З вищесказаного вже можна зробити висновок про те, що таке кошторис у будівництві. Якщо ж говорити технічною мовою, то кошторис – це план майбутніх витрат. У будівництві це означає, що кошторис серед іншого буде враховувати:
Перелік і вартість необхідних матеріалів.
Список та обсяги майбутніх робіт.
Оплату праці інженерів і робітників.
Вартість залучення спеціальної техніки.
Вартість доставки будматеріалів на будівельний майданчик.
Необхідність отримання дозволів, погоджень та їх вартість.
Крім усього перерахованого вище, у кошторисі повинна бути врахована сума на вирішення непередбачених проблем. Зрозуміло, що кожен випадок відрізняється від інших, і список пунктів (статей) реального кошторису буде значно розширено.
Як складається кошторис
Кошторис – невіддільна частина проектної документації, необхідна для укладення договору з підрядником. Він має юридичну силу і згодом може бути використаний для вирішення спірних питань. Звісно, це можливо за умови, що цей документ правильно розрахований, тому слід розібратися, як складати кошториси в будівництві. Існує кілька способів розрахунку кошторису: аналоговий, базисний, ресурсний; до того ж ці методи можуть комбінуватися. Складанням кошторису займається інженер-кошторисник, фахівець, що володіє ґрунтовними знаннями в галузі будівництва та фінансів. У своїй роботі він використовує довідники, бази даних і комп'ютерні програми.
Перевірити правильність складання кошторису, не маючи спеціальних знань, складно. Проте, якщо кошторис складено «в загальному» і в ньому мало подробиць – це привід насторожитися. Перевірити кошторис можна, замовивши цю послугу в незалежного експерта.
Array
Cхожі статті
![[:ua]Види будівельних кошторисів[:ru]Виды строительных смет[:]](https://ukrsmeta.ua/wp-content/uploads/2016/10/vidy-stroitelnyh-smet.jpg)
Види будівельних кошторисів
06.03.2017
![[:ua]Кошторис на будівництво будинку[:ru]Смета на строительство дома[:]](https://ukrsmeta.ua/wp-content/uploads/2016/06/smeta-na-stroytelstvo-doma.jpg)
Кошторис на будівництво будинку
25.11.2016
![[:ua]Реконструкція офісу[:ru]Реконструкция офиса[:]](https://ukrsmeta.ua/wp-content/uploads/2016/07/rekonstruktsiya-ofisa.jpg)
Реконструкція офісу
25.11.2016