Види кошторисів
Кошторисно-проектна документація, головною ланкою якої є кошторис, служить для обліку всіх планованих витрат при реалізації того чи іншого проекту. Існує безліч видів кошторисів і розрахунків, що відрізняються цілями і роботами, які вони регламентують. У цій статті будуть розглянуті основні види кошторисів та їх призначення.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Основні види кошторисів
Локальний кошторис. В його основу покладена робоча документація (РД), а саме обсяг робіт, визначений проектом. Цей документ складається на окремі роботи (загальнобудівельні, кладку стін, фундаментні роботи, монтаж інженерних мереж, прокладку інформаційних комунікацій). Також цей кошторис може використовуватися для прорахунку вартості робіт на певній локації будівництва (в кімнаті, приміщенні тощо).
Локальний кошторисний розрахунок складається на підставі робочого проекту та описує ті самі роботи, що й локальний кошторис. Найчастіше застосовується тоді, коли обсяг роботи не можна визначити за допомогою проекту і його потрібно уточнювати під час будівництва.
Об'єктний кошторисний розрахунок. В його основу покладено локальні кошториси. Чи підлягає він уточненню на підставі РД?
Об'єктний кошторис об'єднує в собі підсумки локальних кошторисів. Цей документ показує фінансові витрати в цілому по будівельному проекту. В цей тип кошторису на будівництво житлового будинку серед іншого можуть входити локальні кошториси на кладку стін, покрівельні, електромонтажні роботи, прокладку водопроводу, каналізації та ін. Таким чином, об'єктний кошторис – це сукупність локальних кошторисів.
Кошторисні розрахунки на окремі види витрат (ОВЗ) складаються на ті витрати, які не враховуються кошторисними нормативами. Виконуються вони на всі роботи для отримання загальної картини по будівництву.
Зведений кошторисний розрахунок – документ, що складається з узагальнених кошторисних показників. У нього входять самі різні витрати, не тільки на виконання конкретних монтажних або ремонтних робіт, а й на підготовку документації, проведення погоджень, отримання технічних умов. Складається з локальних і об'єктних розрахунків, а також з розрахунків на ОВЗ.
Оскільки кошторис покликаний врегулювати фінансові стосунки клієнта і постачальника послуг, він є невід'ємною частиною будь-якого договору про виконання роботи. Скласти ого може виконавець, але найкраще, коли кошторис складений або перевірений сторонньою, незалежною кошторисною організацією.
Array
Cхожі статті
Державні будівельні норми
25.11.2016
Ортопедичні ламелі для ліжка
04.03.2019
Програма Гранд смета
25.07.2017