Види будівельних кошторисів
Відповідно до кошторису, визначають суму витрат по об'єкту. Інформація в ньому розписується за статтями витрат. Це стосується зарплати, податків і відрахувань із зарплати, госпвитрат, придбання матеріалів і комплектуючих.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Сума, потрібна для зведення об'єкта відповідно до проекту, становить кошторисну вартість його будівництва. Вона виступає підставою для капітальних вкладень у ході фінансування будівельних робіт, формування вартості продукції будівництва, розрахунків за послуги підрядників, на придбання обладнання та організацію його доставки на будівельний об'єкт.
Кошторис роблять для розрахунку потреби в коштах на об'єктах:
- - знову споруджуваних;
- - де виконуються ремонтні роботи;
- - з реконструкцією і відновленням;
- - де робиться посилення конструкцій.
Кошториси готують для:
- - тендерів;
- - розробки ескізів;
- - виконання робочого проектування.
Вартість робіт зачіпає інтереси Замовника і Підрядника. Компроміс повинен бути знайдений і досягатися в порядку:
- - Обговорення кошторису.
- - Організація конкурсів.
Кошторис готується професійним кошторисником, що добре розбирається у технології виконання робіт.
Приступаючи до зведення об'єкта, найчастіше неможливо розрахувати орієнтовну вартість усіх робіт. З часом вартість сировини, інструментів, підручного обладнання, трудових ресурсів може змінюватися. Не потрібно забувати і про можливе виникнення форс-мажорних обставин.
Для об'єктів, обсяги робіт на яких точно не відомі, а значить, і витрати ще точно не визначені, має сенс складання локальних кошторисних розрахунків. На їх надалі формуються пооб'єктні кошториси, що надалі можуть об'єднуватися в зведені кошторисні розрахунки.
Всі розрахунки та кошториси можуть піддаватися уточненню й коригування. Кошторис робиться на підставі кошторисної норми, що міститься у довіднику норм і розцінок за певним видом робіт. Зведений кошторис можна скорегувати при наявності змін у складі виконаних операцій.
Основними видами кошторисів при виконанні будівельно-монтажних робіт є:
- локальний кошторис.
Він потрібен для розрахунку кошторисних витрат на споруджуваній (відремонтованій) будівлі. Локальний кошторисний розрахунок у будь-якому вигляді представляється первинним обрахуванням комплексу виконуваних робіт, які представлені у вигляді короткого опису робіт і витрат, потрібних на їх виконання. Локальний кошторис оформляють на об'єкт у цілому, або на певну роботу.
ВИДИ І СКЛАДОВІ КОШТОРИСНИХ РОЗРАХУНКІВ
У локальному розрахунку відображаються об'ємні показники, які закладені в робочі креслення або документацію.
- Об'єктний кошторисний розрахунок.
Є документом, що містить вичерпні відомості про споруджуваний (відремонтований) об'єкт. Інформацію можна отримати на підставі локальних кошторисних розрахунків.
- Зведений кошторисний розрахунок.
Цей документ розробляється на об'єктних кошторисних розрахунках і сформованих об'єктних кошторисах. Кошториси на виконання будівельних робіт можна розділити в залежності від видів виконуваних операцій. Наприклад, виділяються кошториси, розроблені для виконання оздоблювальних робіт, кошторисні розрахунки для ремонту, кошториси і розрахунки, спрямовані на виконання будівельно-монтажних робіт.
Розібравшись з основними видами кошторисних розрахунків, розглянемо методику їх розробки.
Найпоширенішим методом виступає ресурсний. Його застосування дозволяє зробити розрахунки із застосуванням наявних поточних або прогнозних тарифів і вартості за елементами витрат, які необхідні для виконання конкретної роботи. Основними даними, які необхідні для виконання розрахунків, є потреба у будівельних матеріалах, розрахунок трудових ресурсів, витрат на роботу будівельної техніки (розраховується в нормо-годинах), витрати на енергетичні носії та інші будівельні матеріали.
Всі розрахунки проводяться на підставі нормативно-будівельних збірок, матеріалів проектного призначення. Для виконання кошторисних розрахунків часто застосовують базисно-індексний метод. Ця методика ґрунтується на індексних методах із застосуванням поточних і прогнозних індексів щодо ціни, встановленої в результаті розрахунку базисного варіанту вартості.
Найчастіше зустрічаються кошторисні розрахунки по ресурсно-індексних методах. Його суть полягає в тому, що для розрахунку застосовується комбінація ресурсного методу, описана вище, і система індексів стосовно ресурсів, що успішно використовуються при проведенні будівельних робіт.
Array
Cхожі статті
Будівельні технології. Кошторис
11.10.2016
Кошторис на будівництво гаража
11.10.2016
Кошторис на вентильований фасад будівлі
11.10.2016