Скільки коштує збудувати будинок ціна
Напевно, кожна людина мріє про власне родинне гніздечко, для когось це може бути квартира, для іншого – приватний будинок. Кожен робить для себе цей вибір, виходячи зі своїх бажань та можливостей. Хтось купує квартиру чи готовий будинок, інші вирішують будувати житло самостійно. Та не усі розуміють, з чого почати і скільки коштує збудувати будинок.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Розгляньмо чинники, які впливають на вартість будинку.
Земельна ділянка
До вибору земельної ділянки потрібно підійти дуже відповідально, адже від її характеристик залежатиме вартість майбутнього будівництва. У першу чергу від ландшафту земельної ділянки буде залежати, як будинок можна розмістити на ділянці, які фундаменти потрібно зводити під будівлю.
Чималу роль має географічне та логістичне розташування ділянки. Тобто транспортне сполучення, стан доріг, відстань до зупинки маршрутки, магазину, школи, дитячого садка, місця роботи, лікарні. Незалежно від того, чи проходять поруч з ділянкою інженерні мережі (газ, світло, вода), чи вони взагалі відсутні, потрібно мати чітке уявлення про вартість їхнього під’єднання (і бажано – не лише на словах), аби уникнути в майбутньому зайвих витрат.
Від ідеї до проекту
Для того щоб щось будувати, потрібно розуміти, як це має виглядати. Тут є декілька варіантів вирішення цієї задачі. Можна замовити готовий проект з каталогу чи журналу, такий проект буде відносно недорогий – 5–10 у. о. за квадратний метр майбутнього будинку. Проте такий проект ще потрібно буде адаптувати під конкретні умови – земельну ділянку, план забудови місцевості, кліматичні умов та ін. До того ж глибина деталізації таких проектів не завжди на хорошому рівні, а це може призвести до непередбачених витрат і непогоджень у процесі будівництва. Інший варіант – замовити проект в архітектора. Це обійдеться від 10 у. о. за квадратний метр, в залежності від деталізації та складності проекту.
Проте тут є ряд переваг – проект розроблюється під конкретного замовника, з прив’язкою до конкретних умов будівництва. В процесі будівництва можна отримати кваліфіковані роз’яснення щодо тих чи інших моментів виконання робіт та ведення нагляду за будівництвом, оперативно вносити зміни в проект за потреби. Маючи якісно розроблений проект, можна з високою точністю розрахувати вартість майбутнього будівництва.
Виконавці робіт
Вибір і пошук виконавців робіт може стати нелегкою задачею і суттєво вплинути на вартість робіт.
Перший варіант – знайти хорошого фахівця, який працює індивідуально. У більшості випадків ви заощадите купу грошей. Але брати таких підрядників можна тільки за рекомендацією знайомих. Крім того, у даному випадку слід уважно обговорювати терміни, обсяг і вартість робіт.
Другий варіант – найняти підприємця або виконроба зі своєю бригадою. Власне, ніяких відмінностей немає, крім того, що велика бригада може сміливо братися за виконання більшого обсягу робіт, ніж фахівець-одинак.
Найшвидший з варіантів – фірма. Підходить для виконання великого обсягу ремонтних або будівельних робіт. Має свій статут, бухгалтерію, кілька бригад, офіс – все це для охочих побудуватися тільки в плюс. Але й цей варіант має свої недоліки. Пам’ятайте, що ви платите зарплату не тільки робітникам, а й директору фірми, бухгалтерам, секретарям та ін.
Термін виконання робіт
Загальновідоме правило: час – це гроші. І в будівництві це правило працює, адже, якщо затягнути будівництво на тривалий термін, то це відіб’ється на вартості матеріальних ресурсів і роботи будівельників. І про запас тут не завжди вийде купити, адже для складування будматеріалів потрібні значні складські площі – просто неба будматеріали довго не зберігаються, і буде потрібно подбати про охорону майна.
Проте, потрібно знати, що на практиці будинок майже ніколи не будують за один сезон. Одна з причин – за технологією фундамент повинен відстоятися півроку. У другий рік зводять коробку і дах будинку, виконують внутрішні роботи.
Отже, підсумовуючи все вище сказане, ви запитаєте: скільки ж коштує збудувати будинок? Мені, як інженеру-кошториснику, часто задають таке питання, я жартома запитую у відповідь: «А скільки коштує ракета?». У відповідь переважно: «Яка ракета?». Так само і з вартістю будівництва – до кожного об’єкта повинен бути індивідуальний підхід, детальний підрахунок по всіх статтях витрат, що в майбутньому вам дає можливість чітко спланувати свої витрати, зекономити час і зберегти нерви.
Array
Cхожі статті
Кошторис на водопостачання
25.11.2016
Види будівельних кошторисів
06.03.2017
Як зробити розсувні ворота своїми руками
08.12.2023