Професія кошторисник: що потрібно знати?
Хибна думка, що складання кошторисної документації – це просте заняття, доступне кожному. Необхідно знати орієнтовну вартість товару, її заносять в спеціальну програму, і документ кошторису готовий. Професія кошторисник: що потрібно знати?
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Але, на жаль, реалії такі, що коли справа доходить до практики, новачки в цій сфері починають розуміти, який потрібен обсяг знань і досвіду, щоб кошторис був складений точно й грамотно. Саме з цієї причини до формування кошторисної документації допускають тільки фахівців.
Хто такий кошторисник?
Хто такий кошторисник? Це фахівець, який може точно визначити вартість товарів або робіт. Як правило, кошториси складаються на будівельні, ремонтні та реставраційні роботи. Також існує ще не одна сотня варіантів діяльності, які потребують вартісної оцінки.
Дуже важливо відзначити, що кошторисник не тільки визначає вартість, але й фіксує її у спеціальних комп'ютерних програмах і в паперовій документації. Спеціаліст кошторисної оцінки зобов'язаний грамотно підбирати розцінки на той чи інший вид товару і послуг, згідно з нормами замовника, а також дотримуючись основних правил і вимог, зафіксованих у нормативних документах. Також у сферу обов'язків кошторисника входить визначення вартості перевірки кошторисної документації.
Саме в Україні вперше було введено поняття кошторисник. Залежно від сфери роботи, кошторисник може кваліфікуватися за деякими видами спеціалізації. Наприклад: кошторисник-економіст, чи кошторисник-інженер. На жаль, на сьогодні в нашій країні ще не організовано окремого навчального закладу, який би готував фахівців кошторисників. Тому цій спеціальності доводиться навчатися вже в процесі роботи на підприємстві.
Для кошторисника, що працює в офісі, важливо мати економічну освіту. Для тих, хто працює в будівельних організаціях, не завадять інженерні знання.
Щоб стати професіоналом своєї справи (кошторисником), необхідно навчитися застосовувати на практиці одночасно знання в декількох галузях: економіці, юриспруденції, будівництві й, звичайно, у кошторисній справі. Дуже важливо застосовувати на практиці всі знання одночасно, не забуваючи при цьому, що кошторисник в основному працює з комп'ютером, тому володіння програмами по складанню кошторису – обов'язкова умова.
Кошторисники - фахівці в будівельний галузі
Для тих, кого зацікавила дана професія, можна навести кілька прикладів, що дають досить повне уявлення про дану спеціальність.
Згідно зі статистичними дослідженнями, на сьогодні в нашій країні зареєстровано понад сто тисяч осіб, які займаються кошторисною справою. Найбільш потрібні такі фахівці у будівельних організаціях.
Там працює більше ніж п'ять тисяч усіх зареєстрованих кошторисників. Близько тисячі працює в різноманітних проектних фірмах. У державних органах влади, контрольно-фіскальних службах працює понад дві тисячі осіб.
Компанії забудовників також залучають фахівців кошторисників, у них працює близько п'яти тисяч чоловік. Інвестиційна сфера привертає близько двадцяти тисяч фахівців кошторисників. На інші області припадає близько шістдесяти тисяч професіоналів.
Залучаючи кошторисника до роботи, можна бути впевненим, що складання необхідної документації займе не дуже багато часу. Виконання якісної роботи займе не більше чотирнадцяти днів. Грамотний підхід фахівця кошторисника дозволяє економити не тільки час, а й кошти.
Array
Cхожі статті
Перевірка кошторисів
23.11.2016
Державні стандарти України – ДСТУ
25.11.2016
Переваги складання кошторису
09.01.2017