Об'єктний кошторис
Кошториси, або іншими словами, об'єктні кошторисні розрахунки слід складати по кожній будівлі, таким чином визначається весь розмір витрат, які так чи інакше пов'язані з будівництвом об'єкта. Подібні кошториси потрібно складати, ґрунтуючись на кошторисних локальних розрахунках.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
При визначенні вартості всього об'єкта по локальній схемі в кінці локального кошторису варто вказати кошти, витрачені на покриття витрат, але якщо поняття будівництва та об'єкта збігаються, до зведеного кошторису слід включити ряд даних, отриманих з локальних кошторисів. Як правило, об'єктний кошторисний розрахунок містить показники вартості на одну одиницю виміру, будь то довжина, площа або об'єм. У довідковій інформації вказують підсумок зворотних сум, які стосуються конкретного об'єкта кошторису.
Щоб дізнатися всю загальну кошторисну вартість об'єктів, яка потрібна для розрахунків між підрядником і замовником на даному рівні цін, у самому кінці об'єктного кошторису до ціни монтажних і будівельних робіт потрібно додатково внести деякі засоби для покриття всіляких витрат, наприклад:
На збільшення вартості робіт, що виконуються в зимовий час та інші аналогічні витрати, що включаються до вартості.
Інші витрати та роботи в процентах від загальної кількості витрачених коштів на будівництво і монтаж.
Кошти на різноманітні непередбачені витрати, які передбачаються в кошторисі, щоб відшкодувати витрати підрядників, розмір яких визначають за угодою між підрядником і замовником.
Кошторисні розрахунки, які входять в об'єктні кошториси, служать підставою для визначення ціни різноманітної продукції будівельного призначення. В об'єктних кошторисах повинні бути відображені ціни на всі види робіт по монтажу і будівництву, а також витрати на інвентар і різні пристосування.
Можна скласти кошторис і самостійно, у цьому випадку потрібно буде користуватися калькулятором і ручкою, а також запастися терпінням, щоб в кошторисі були враховані не тільки самі основні обсяги робіт, але й всілякі дрібниці.
Кошториси, які складаються по робочих кресленнях, повинні бути узгоджені з підрядником і затверджені замовником, це основа розрахунків за виконану роботу. Саме тому від якості складання кошторису у великій мірі може залежати те, наскільки правильно буде визначено ціну будівельної продукції, а значить, і результати діяльності підрядників.
Складання кошторисів являє собою досить складну процедуру, в якій мається на увазі чітке документальне обґрунтування всіх робіт з будівництва та монтажу, де потрібно врахувати такі моменти, як ціна на сировину і використану техніку та всі етапи будівництва. Підготовка і розрахунки кошторисів завжди потрібні підряднику і замовнику для того, щоб провести якомога детальніший аналіз витрат на всіх етапах роботи.
Найважливішим завданням всіх професійних кошторисників у процесі складання таких документів можна вважати підгін майбутніх кошторисів до потрібної фінансової суми, зберігши обсяг робіт, необхідний клієнту. Як правило, це цікавить замовників найбільше, адже в основному потрібно вкластися в якусь чітко зазначену суму, яка обмежується лімітом на будівельні або ремонтні роботи.
Ціни на складання кошторисів у різних організаціях можуть істотно відрізнятися, все це відбувається через різні причини, наприклад, термін підготовки документів, обсяг робіт, які підлягають аналізу, число етапів будівництва. Кошторис також може бути потрібний для надання його в банк для оформлення кредиту, так що дуже важливо правильно юридично її оформити і зробити це з максимальною професіоналізмом, щоб надалі не виникало проблем з банками.
По суті, складання кошторису потрібно для того, щоб систематизувати всі витрати майбутнього процесу будівництва або ремонту. Саме тому слід підійти до цього дуже відповідально і ретельно, в іншому випадку отримана цифра може перевищити очікувані витрати в кілька разів.
Кошторис є обов'язковою частиною договору для державних і комерційних організацій, які займаються наданням послуг.
Таким чином, кошторис можна складатися з цілого пакету документів, для цього існують різноманітні шаблони і форми.
Якщо ж завдання не такі масштабні, може підійти таблиця або список витрат в більш вільній формі, але в будь-якому випадку в кошторисі повинні бути враховані всі витрачені ресурси. При цьому розрахунки можуть бути як попередніми, так і остаточними. Вже затверджений кошторис додають до договору, укладеного між виконавцем і замовником.
Array
Cхожі статті
Особливості вибору вторинної нерухомості в місті
17.01.2024
Новий інтернет-магазин Panelectro.ua у Києві
16.11.2017
Програма Гранд смета
25.07.2017